"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
FOTOD Tallinna uisuväljakuid on külastatud üle 50 000 korra (0)
15. jaanuar 2023
Albert Truuväärt

Novembri keskel tööd alustanud Tallinna uisuväljakuid on juba külastatud üle 52 000 korra. Talvemõnusid on oodatud nautima kogu linnarahvas – pealinna koolid saavad jätkuvalt korraldada liuväljakutel tasuta liikumistunde, niisamuti on ette nähtud tasuta külastusvõimalused seenioridele.

Vaata galeriid (39)

Vanalinna uisuparki on tehtud ligikaudu 27 000, Mustamäe uisuparki 10 400, Nõmme uisuparki 7 700 ja Lasnamäe uisuparki 7100 külastust. Koolid on teinud juba enam kui 11 200 külastust.

„Kutsun kõiki linlasi kasutama võimalust aktiivseks ajaveetmiseks vabas õhus, sest liikumine ja sportimine aitab tugevdada tervist ja pakub häid emotsioone. Ühtlasi on hea uudis, et üldisest hinnatõusust hoolimata jäid uisuparkide hinnad samaks, mis mullu,” ütles abilinnapea Vladimir Svet. “Väliliuväljad on linlaste seas väga populaarsed ja ka üha enam koole ja lasteaedu viib oma liikumistunde läbi uisuplatsidel, liiatigi on see haridusasutustele tasuta.“

Kooligrupid oodatud liuväljale esmaspäevast reedeni kell 8-17, vajalik on klassi eelregistreerimine grupijuhi poolt. Uisuplatsi pilet on õpilastele tasuta, vajadusel saab uiske laenutada 4 euro eest.

Tallinna seenioritel (alates 65. eluaastast) on võimalik tasuta uisutada esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti kell 10-17. Vähemalt korra kuus toimuvad liuväljadel tasuta eriüritused Tallinna vähekindlustatud peredele, jätkatakse ka erinevate tähtpäevade tähistamise traditsiooniga.

Pileti hinnad on samad, mis eelmisel hooajal: üks tund uisutamist pealinna uisuplatsidel maksab 6-9 eurot, lastele ja seenioridele kehtib sooduspilet 4-7 eurot. Müügil ka soodsamad perepiletid. Hooajapass, mis kehtib piiramatult kõikides uisuparkides, maksab 99 eurot. Vajadusel saab kohapeal uiske laenutada.

Külaliste seas ülipopulaarne Vanalinna uisupark asub Harju tänaval. Mustamäel avati sel hooajal uus liuväli renoveeritud Männi pargis ning Nõmmel juba varasemast tuttavas Nõmme Gümnaasiumi pargis. Lasnamäe uisusõbrad on oodatud Tondiraba pargi liuväljale.

Praeguste plaanide kohaselt Tallinna uisupargid jäävad avatuks märtsini. Tallinna uisuparkide teenust osutab riigihankega leitud lepingupartner HK Hall OÜ. Rohkem infot: https://uisupark.ee.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.