"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
linnaseiklus Koolinoortele suunatud konkursi võidutööst valmib jaanipäevaks põnev Tallinna teemaline seiklusmäng (0)
17. jaanuar 2023

„Noored olid päris palju läbi mõelnud, et kus, kuidas ja mida, pannes ühtlasi ka tublisti fantaasiat juurde. Tegelasi toodi muu seas Tallinna legendidest – näkid, kummitavad naised ja mungad näiteks,“ rääkis Kalamaja muuseumi juhataja Kristi Paatsi noortele korraldatud Tallinna teemalisest seiklusmängukonkursist.

Tallinna Linnamuuseumi korraldatud seiklusmängu konkurss oli žürii kinnitusel väljakutseterohke: mängu tuli panna fantaasia ja juurde lisada ka ajaloolist tõepära. Õpilased olid Tallinna rikka ajalooga lustinud ja nende tööde lugemine pakkus põnevust, kinnitas Kalamaja muuseumi juhataja Kristi Paatsi. Töödes oli tema sõnul salapära ja legende.

„Kujutasin ette, kuidas liikumine siin Vanalinnas selles mängus toimuma hakkab,“ rääkis Paatsi, kelle sõnul olid noored ütlemata toredasti näiteks kõrtsi mängu toonud. Selle saab teemaks võtta juba Raekojas, kus on ka keskaja hõnguline kõrts täiesti olemas. „Nad olid päris palju läbi mõelnud, et kus, kuidas ja mida, pannes ühtlasi ka tublisti fantaasiat juurde. Tegelasi toodi muu seas Tallinna legendidest, sealhulgas näkid, kummitavad naised ja mungad näiteks.“

Kaasahaarav ülesanne kõigile

Rocca al Mare kooli ajalooõpetaja Ronald Juurmaa sõnul haakusid õpilased seiklusmängu stsenaariumiga kohe. See pakkus põnevust nii noortele endile kui ka õpetajale.

„Käisin selle nii-öelda vabatahtlikkuse korras välja, lisaks pakkusin sinna juurde ka hinnet,“ rääkis Juurmaa. „Antud ülesande puhul oli mu meelest tõeliselt palju kaasahaaravaid momente, mis kõnetasid nii õpilasi kui mind ennast ja panid neid iseseisvalt tööd tegema. Seda protsessi oli päris tore kõrvalt vaadata.“

Konkursi võitjaks kuulutati Tarvastu Gümnaasiumi mittetulundusühing Mõõgavennad. Teiseks platseerus sama kooli teine võistkond. Kolmanda koha hõivas Viimsi Gümnaasium, Rocca al Mare kool sai aga ergutusauhinna.

Võitjate tööst tuleb seiklusmäng

Tarvastu kandi noormehel ja konkursi ühel võitjal Karl Ilvesel on suur huvi ajaloo vastu. „Ajalugu pakub mulle üldiselt huvi, aga Eesti ajalugu tuleks kindlasti veel rohkem uurida. Seepärast see teema mulle põnevust pakubki,“ rääkis Karl. Omasõnutsi oli tal alguses küll huvi lihtsalt mängu kui sellise tegemise vastu, aga noormehe hinnangul oli suureks plussiks, et see toimus Tallinnas. „Mina ise pole küll siit pärit, aga mul on siin sugulased ja tuttavad, kellega ma suhtlen.“

Võitjastsenaariumiga läheb töö edasi ning sellest valmib jaanipäevaks Tallinna ajalool põhinev põnev seiklusmäng.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.