"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Linn soovib lõpetada Tallinna Vee-ettevõtjate Järelevalve Sihtasutuse tegevuse (1)
18. jaanuar 2023
Kairi Vaher Foto Albert Truuväärt

Tallinna linnavalitsus esitas linnavolikogule otsuse eelnõu, mille vastuvõtmisel lõpetatakse Tallinna Vee-ettevõtjate Järelevalve Sihtasutuse tegevus ja alustatakse selle likvideerimismenetlust.

“Kuna Tallinna linn sõlmis AS-ga Tallinna Vesi möödunud aasta novembris uue halduslepingu ning määras järelevalve teostajaks Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti, on seni järelevalvet teostanud Tallinna Vee-ettevõtjate Järelevalve Sihtasutus oma eesmärgi täitnud,” ütles Tallinna linnakantsler Kairi Vaher. “Seetõttu on otstarbekas sihtasutuse tegevus lõpetada ja see likvideerida.” 

Eelnõu kohaselt määratakse Tallinna Vee-ettevõtjate Järelevalve SA likvideerijaks sihtasutuse senine ainuke juhatuse liige Peeter Lepp ja kohustatakse teda andma sihtasutuse vara üle Tallinna linnale. Sihtasutuse lõpetamise otsuse vastuvõtmiseks on vajalik Tallinna linnavolikogu koosseisu häälteenamus.

Sihtasutus moodustati 2001. aastal sõlmitud teenuslepingu alusel ASi Tallinna Vesi enamusosaluse erastamisel kokku lepitud tingimuste täitmise järelevalveks. Sihtasutuse olulisim ja mahukaim ülesanne on olnud Tallinna Vee teenuste kvaliteeditasemete nõuetele vastavuse andmete kontrollimine ja võrdlemine kvaliteedinõuetega. Järelevalve hõlmas kokku 39-le eri teenusele seatud kvaliteedinäitajate võrdlemist. 

Möödunud aasta novembris sõlmisid Tallinna linn ja Tallinna Vesi ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga ning sademeveeteenuse kohta uue halduslepingu, kuna 2001. aastal sõlmitud teenuslepingu tähtaeg saabus 30. novembril 2022. Ühtlasi määrati linnavolikogu otsusega uueks järelevalve teostajaks alates 1. detsembrist 2022 Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

muud huvitavat
18. jaan. 2023 23:02
Pealinna uudistes peaks olema värske uudis ERR asemel - Vilmsi tn. tuleb tohutu piirkondlik hoonete arendus ja nimetatakse seda Tallinna Tapamaja endistel maadel. Küsimus- kuulge kaabud , kas üldse keegi mäletab - et 1,5 saj. tagasi seal tapamaja oli. Kõik teavad - Lihakombinaat ja Tapamaja asusid praeguse Ülemiste jaama kõrval , alates 1940, kus T 1 ja kui seda planeeriti, öeldi ka vana kombinaadi ja loomade vastuvõtu kohale(oli pehmem ütlemine). Teine tore lugu on, mulle meeldib kuidas see arendaja uppuma hakkab, heameel on lausa, sest seal on võimalik pinnase üleminek ja edasine naerukoht on see ETV uue hoone asukoht teiste vahel Kreutzwaldis, seal on ennegi nalja saanud nagu Viru hotelli ehitusega omalajal sai. Viru plats oli aga tühi koht katsetuseks. Selle Vilmsi arenduse hea detail on ERR uudistes, et Niguliste jääb paistma. Helbekesed aga panid äri tehes peesse Maakri arendusega - kus kadus Sossi mäelt kõige ilusam vaade - Toompeale , hommikupäikeses ! Jõudu, Liblikad-helbekesed, kõik on teiepoolt pandud ahtrisse , suured strateegiakeskuse küünte värvijad.