"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Tallinna Maraton nimetati eliittasemega jooksuvõistluseks (0)
18. jaanuar 2023
Foto Albert Truuväärt

Tallinna Maraton nimetati esmakordselt Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu eliittasemega jooksuvõistluseks nii maratoni kui poolmaratoni arvestuses.

Tallinna Maratoniga sarnaselt kuuluvad tänavu eliittasemega jooksude hulka paljude Euroopa suurlinnade sündmused, sealhulgas Pariisi, Praha, Rooma, Lissaboni, Viini, Frankfurti ja Sevilla maratonid ning mitmed suurjooksud teisteltki kontinentidelt.

Mida kõrgem on võistluse korraldustase ülemaailmses kvalifikatsioonis, seda rohkem on võimalik teenida kõrgeid reitingupunkte ka Eesti parematel jooksjatel, mis on üheks oluliseks eeltingimuseks Eesti jooksjate jõudmisel tiitlivõistlustele.

Tallinna Maraton sai võimaluse kandideerida eliittasemega jooksuvõistluseks tänu kultuuriministeeriumi, Tallinna linna, Eesti Kergejõustikuliidu ja paljude toetajate panusele.

Tallinna Maratoni korraldajate soov on tänavu alistada taas 20 000 osaleja piir ning asuda püüdma osavõturekordit, mis sündis Eesti vabariigi juubeliaastal 2018, kui Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu distantsidel osales kokku 23 940 liikumisharrastajat 67 riigist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.