"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Abilinnapea Vladimir Svet: lumekoristusel lapsega juhtunud intsident on äärmiselt kahetsusväärne (0)
19. jaanuar 2023
Vladimir Svet Foto Mats Õun

Tallinna abilinnapea Vladimir Sveti sõnul on kesklinnas aset leidnud juhtum, kus lumekoristust teinud sahajuht sõitis lapsele otsa, lubamatu ning selliseid olukordi ei tohiks ette tulla.

“Tegemist on igati kahetsusväärse olukorraga ja kogu südamest loodan, et lapse tervisega on kõik korras,” lausus ta. “Siinkohal rõhutan, et otsasõitu teinud sahajuhile ei ole enam Tallinna tänavatel kohta. Tallinna linna lepingupartneritel on igapäevaselt lund koristamas ligi 200 inimest ja kõik nad peavad oma tööd tegema hoolikalt, seades jalakäijate ohutuse esikohale. Keerulised ilmaolud ei ole vabanduseks ja ka tahtmatu otsasõit jalakäijale ei ole asi, mida saame tolereerida.”

Svet ütles, et paneb kõigile Tallinna tänavahoolduse partneritele veelkord südamele, et nad oleksid eriti hoolsad ja valvsad kõnniteid puhastades, seda eriti haridusasutuste ümbruses.

“Viime selleks läbi koostöös tänavahooldusfirmadega ka vastava koolituse mehhanismijuhtidele, et tulevikus selliseid olukordi enam ei juhtuks,” lausus ta.  

Politsei sai neljapäeval kell 13.37 teate liiklusõnnetusest Tallinna kesklinnas, kus Estonia puiestee kõnniteel tagurdas lumesahk otsa 8-aastasele lapsele, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Annika Maksimov. “Õnneks ei saanud laps tõsiselt viga, praeguseks on ta juba lubatud kodusele ravile,” lisas ta. “Sellegipoolest võib praegu teadaoleva põhjal öelda, et tegu oli väga õnneliku õnnetusega. Säärane tähelepanematus oleks võinud lõppeda palju traagilisemalt,” lausus Maksimov.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.