"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
video ja galerii Vaata Euroopa rohelise pealinna aasta avatseremooniat (0)
21. jaanuar 2023

21. jaanuaril toimuval pidulikul avatseremoonial andsid EL keskkonnavolinik Virginijus Sinkevičius ja 2022. aasta Euroopa rohelise pealinna Grenoble´i linnapea Éric Piolle Tallinnale üle Euroopa rohelise pealinna tiitli.

Avatseremoonia loomingulise tiimi moodustasid Tallinna Linnateatri näitlejad: kunstiline juht on Mikk Jürjens, õhtujuhid Sandra Uusberg ja Kaspar Velsberg. Tseremoonial astusid üles tunnustatud muusikud Vaiko Eplik ja Eliit, Puuluup, Andres Kõpper, JT Conception ning teiste seas pidas kõnet rohelise pealinna kõnekonkursi „Elurikas linn“ võitja Tallinna gümnasist Liisa-Lotta Tõiste.

Vaata galeriid (145)

“Avatseremoonia on omamoodi teatrietendus, mis sisaldab spetsiaalselt selle jaoks loodud muusikalisi etteasteid, lühifilme, kõnesid ja üllatusi. Maailma paremaks muutmiseks peame seda hingepõhjani tunnetama ja aitama – nii linnana, aga ka kodanikena,” kirjeldas eesootavat etendust kunstiline juht Mikk Jürjens.

Tallinn sai Euroopa rohelise pealinna tiitli Euroopa Komisjonilt 2021. aasta sügisel. Eraldi toodi välja linna head läbimõeldud visiooni ja strateegilisi eesmärke rohelisemaks ja jätkusuutlikumaks muutumiseks.

Rohelise pealinna aastal on Tallinna põhiteemad elurikkuse hoidmine, kliima ning kestlikest põhimõtetest lähtuv juhtimine.  Euroopa rohelise pealinna programmis on 2023. aastal põnevaid tegevusi kõigile Tallinna elanikele, muuhulgas üle 60 ürituse. Paljud projektid ja tegevused keskenduvad keskkonnateadlikkusele ning kaasamisele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.