"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Tallinna lennujaam sai uue süsinikuheite sertifikaadi (0)
22. jaanuar 2023
Albert Truuväärt

AS Tallinna Lennujaam pälvis Airport Carbon Accreditation (ACA) programmi kolmanda taseme rahvusvahelise süsiniku akrediteerimise sertifikaadi, mis on tunnustuseks ettevõtte püüdlustele oma keskkonnajalajälge vähendada ning saavutada 2030. aastaks süsinikuneutraalsus.

ACA on sõltumatu süsiniku akrediteerimise programm lennujaamadele, mis jälgib lennujaamade jõupingutusi ning juhendab süsinikdioksiidi heitkoguste hindamisel ja vähendamisel, teatas lennujaam. Tallinna lennujaam liitus programmiga esimest korda aastal 2012, alustas siis andmete kogumise ning keskkonnamõjude hindamisega. Mullu otsustas ettevõtte ühe aasta sees sertifitseerida nii teise kui ka kolmanda taseme.

AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liikme Anneli Turkini sõnul tuli kolmanda taseme saavutamiseks näidata süsinikuheite vähendamist kolme aasta vältel. “Kolmanda taseme saavutamine oli meile väga oluline ja ka selgeks märgiks, et igapäevased tegevused ja sammud keskkonnahoiu nimel on vilja kandud. Seda tõestab asjaolu, et valimisse ei kuulunud aasta 2020, mil koroonakriisi tõttu lennuliiklus pea täielikult seiskus. Andmeid kogusime aastate 2018, 2019 ja 2021 kohta ning need näitasid, et oleme igal aastal järkjärgult oma heitekoguseid vähendanud,” lisas Turkin.

Oma keskkonnaalaste eesmärkide saavutamiseks jätkab lennujaam päikeseparkide rajamist lennujaamadesse üle Eesti, võtab kasutusele rohkem akutoitel põhinevat tehnikat, monitoorib ja jälgib nii põhja- ja sadevee kui ka mürareostuse taset, panustab reisijate, töötajate ja partnerite teadlikkuse tõusu ning otsib igapäevaselt uusi ja innovaatilisi lahendusi, et anda oma panus keskkonnahoidu.

Tallinna Lennujaama eesmärgiks on tagada kontserni kuuluvate lennujaamade säästlik ja vastutustundlik käitamine ning kvaliteetse teenuse pakkumine, säästes seejuures looduskeskkonda ning vähendades õhuemissioone. Aastaks 2030 on eesmärgiks olla süsinikuneutraalne.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.