"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
video Alates esmaspäevast, 23. jaanuarist saab Lasnamäe Linnaosa Valitsuses taas tasuta õigusnõustamist (0)
23. jaanuar 2023

Õigusnõu annavad Eesti ülikoolides õppivad õigusteaduskonna üliõpilased, kelle on määranud Juristide Liit. Nõustamised toimuvad nii eesti kui ka vene keeles.

„Eelmisel aastal toimus Lasnamäe Linnaosa Valitsuses restruktureerimine ning septembrikuus koostöös Juristide Liiduga tegime pilootprojekti, mille raames elanikud said tasuta õigusnõustamist. Oleme pilootprojekti tulemustega väga rahul ning hea meelega jätkame koostööd selleks, et meie elanikel oleks alati võimalus pöörduda juristi poole,“ lisas Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

„Eesti Juristide Liidu ja Tartu ning Tallinna Ülikoolide õigusteaduskondade vahel on pikaajaline koostöö, mille tulemusel on üliõpilased nõustanud üle 40 000 õigusabi vajava inimese. Nõudlus tasuta õigusabi järele on suur ning ainuüksi eelmise aasta pilootprojekti raames said õigusabi ligi 300 inimest,“ ütles Eesti Juristide Liidu direktor Krista Paal. Juristide Liidu direktori sõnul on tudengid motiveeritud oma ülikoolis õpitud teadmisi rakendama praktikas ning andma õigusabi elanikele, kes seda kõige enam vajavad.

“Enamuses oli korteriühistutega seotud, pärimisega, vähe oli võlanõudmistega seotud, aga ikkagi olid. Veel oli karistusõigusega teemad, aga neid väga palju ei olnud,” sõnas nõustaja Nadežda Karpilo.

Lasnamäe Linnaosa Valitsuses toimus juunikuus restruktureerimine, mille tulemusel kaotati üks juristi koht. Restruktureerimise tulemusena teenindab alates eelmise aasta juunist, Lasnamäe Linnaosa Valitsust, Tallinna linna õigusteenistuse meeskond. Kuna elanike nõustamine ei kuulu õigusteenistuse poolt pakutavate teenuste hulka, siis otsiti uus õigusalase nõu andja.

Õigusnõustamist pakutakse esmaspäeviti kell 14.00-18.00 Lasnamäe Linnaosa Valitsuse hoones (Pallasti 54). Esimene nõustamine võtab aset juba 23. jaanuaril elava järjekorra alusel, eelregistreerimist ei toimu.

Alates 30. jaanuarist tuleb õigusnõustamiseks eelnevalt registreerida helistades telefoninumbrile: 631 3002, registreerida on võimalik tööpäevadel kella 9.00-st kuni 16.00-ni. Teenus on Tallinna elanike jaoks tasuta. Iga pöörduja jaoks on aega 20 minutit, nõustamisele tuleb võtta kaasa õigusnõustamiseks vajalikud dokumendid. Keerulisemate küsimuse korral antakse 3 päeva jooksul vastus.

Lasnamäe Linnaosa Valitsus ja Juristide Liit allkirjastasid aasta alguses koostöölepingud, mille alusel osutatakse Lasnamäe Linnaosa Valitsuse hoones (Pallasti 54) tasuta õigusnõustamist, igal esmaspäeval perioodidel 23.01.- 05.06.2023 ja 25.09.-18.12.2023.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.