"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
LIINA SOOSAAR: Linn vajaks ka tihendamist, mitte vaid kõrgusse pürgimist (0)
23. jaanuar 2023
Liina Soosaar Foto: Scanpix

Kõrghooned on iga kaasaegse linna tunnuseks ning ka Tallinna on neid juba omajagu ehitatud. Kindlasti kerkib neid tulevikus veelgi juurde, mistõttu küsis Pealinn, kui palju ja kuhu tohiks Tallinnas ehitada pilvelõhkujaid.

Linn vajaks ka tihendamist, mitte vaid kõrgusse pürgimist
Arhitekt Liina Soosaar

Kõrghoonete rajamise kohta on olemas linna üldplaneering, mis ütleb, kuhu milliseid maju ehitada. Ja see planeering ongi ette näinud, et Maakri tänav, kus me neid kõrgeid maju praegu näeme, ongi kõrghoonete piirkond. See otsustati ära mitukümmend aastat tagasi.

Arvan, et kõrghooneid sobib Tallinnas ehitada küll. Igas linnas on niisugused moodsad keskused olemas, miks siis mitte meil. Kõrghooned on ehitatud Maakri kvartalisse, mis on üks madalamaid kohti linnas. Ei saa öelda, et sealsed majad kuidagi kõrguksid üle vanalinna või domineeriksid. Sinna võibki linna kõige kõrgemaid maju ehitada.

Tallinnas ei ole muidugi tingimata vajalik ainult kõrgusse pürgida. Linn on kohati siiski üsna hõre ja vajaks tihendamist, aga selleks kõlbavad ka madalamad majad. Aga eks need kõrghooned on ka natukene edvistamiseks ja suurema raha küsimiseks ehitatud – öeldakse ju, et kõrgel avanevad miljonivaated.

Minule meeldivad siiski pigem madalamad majad. Vaadake, kui mõnus keskkond on Kadriorus või ka Kalamajas! Niisugustes rajoonides on hea elada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.