"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
MATI KAAL: Klaasmajad nõuavad suuremat jahutust, need pole keskkonnasõbralikud (0)
23. jaanuar 2023
Mati Kaal Foto: Tallinna LinnameediaLinnameedia

Kõrghooned on iga kaasaegse linna tunnuseks ning ka Tallinna on neid juba omajagu ehitatud. Kindlasti kerkib neid tulevikus veelgi juurde, mistõttu küsis Pealinn, kui palju ja kuhu tohiks Tallinnas ehitada pilvelõhkujaid.

Klaasmajad nõuavad suuremat jahutust, need pole keskkonnasõbralikud
Pensionär Mati Kaal

Mul on nende kõrghoonete ehitamisega endal vahetu kogemus ligi 30 aasta tagant, kui olin linnavolikogu liige. See oli just aeg, mil arutati, kuhu võiks kõrghooneid ehitada. Me olime volikogus kõik nii lihtsameelsed, kui suruti peale mõtteviisi, et alates kaubamajast võiks lubada kõrghooneid ehitada.

Meie mõtteviis oli aga selline, et sealkandis on ju päris korralikud majad ja alles keskturu kandis või veelgi kaugemal algavad kõdumajade piirkonnad. Arvasime, et pole häda, võib ju selle koha pealt järele anda, sest kes seal kesklinna kandis neid korralikke kivimaju ikka lammutama hakkab. Aga me ei tulnud lihtsalt selle peale, et seda siiski tehekse ja asemele tulevad koledad klaaskastid.

Mina oleks küll suunanud selle pilvelõhkujate piirkonna vanalinnast palju kaugemale. Ma ise elan vanalinnas ja naudin sealseid vaateid igalt poolt, kust nad veel paistavad. Paraku aga jääb vaateid järjest vähemaks, sest ikka ehitatakse midagi ette. Ka mere poolt vaadates kipub Tallinna panoraam juba rikutud olema.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.