"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
riigikogu valimised Valimiste teabelehe saamiseks tuleb korrastada oma elukohaandmed hiljemalt 3. veebruariks  (0)
23. jaanuar 2023
Foto Albert Truuväärt

Valimiste teabelehel on tutvustatud hääletamisõiguse tingimusi ja hääletamisvõimalusi linnas ning seda saadetakse valijale hiljemalt 23. veebruaril, kui valija on kantud valijate nimekirja.

Et teabeleht jõuaks valijani, tuleb tal elukohaandmed korrastada hiljemalt 3. veebruaril.  Kui valija ei ole teabelehte kätte saanud hiljemalt 23. veebruaril, siis tasub kontrollida oma valimisinfot e-rahvastikuregistri kaudu veebilehel rahvastikuregister.ee, helistada infotelefonile 1247 või pöörduda elukohajärgsesse linnaosavalitsusse.

Kui isik ei ole valijate nimekirja kantud, sest temal puudub rahvastikuregistrijärgne elukoht, siis tuleb esitada elukohajärgsele linnaosavalitsusele  registriandmete muutmise ning valijate nimekirja kandmise avaldus koos elukohateatega. Rahvastikuregistrikandeid tegev ametnik vaatab avalduse koos valijate nimekirja koostajaga läbi ja vastab viivitamata.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.