"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
tasuta Kumu näitab kolmapäeval filmi pungi ristiemast (0)
25. jaanuar 2023
Patti Smith aktsioonis Foto kaader filmist

Vähestel naistel on olnud rokkmuusikas nii suur mõju nagu Patti Smithil.

Tema 1975. aastal ilmunud plaati „Horses”, mille esimene laul algas sõnadega „Jeesus suri kellegi pattude eest, aga mitte minu omade”, peetakse üheks pungi nurgakiviks. Selle mässumeelse autori elust ja loomingust on ikka ja jälle põhjust rääkida – hea ülevaate sellest annab film „Punkar ja poeet. Patti Smith” (Patti Smith, la poésie du punk), mis linastub kolmapäeval Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide programmis.

New Yorgi underground, Robert Mapplethorpe, Chelsea hotell, muusikaline karjäär, luule, kunst… – Prantsuse dokumentalistid Sophie Peyrard ja Anne Cutaia toovad vaatajate ette kõik selle, mis on mänginud Patti Smithi elus olulist rolli.

Iseäranis suure väärtusega on filmis kasutatav arhiivimaterjal ja harukordsed kontsertsalvestused, millest osa jõuab laiema publiku ette esimest korda.

„Ma ei ole kunagi olnud normaalne – ma olen normaalne ainult ekstsentrilises mõttes,” tunnistab Smith ise sessinatses linateoses.

Film valmis Patti Smithi 75. sünnipäevaks.

Kolmapäeval, 25. jaanuaril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse punkkultuuri uurija ja etnoloog Aimar Ventsel.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF.

Sissepääs prii.

Kava vaata https://kumu.poff.ee/

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.