"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
uus asum Pirita näituseväljakute alale kerkib 300 korteriga elurajoon ja lasteaed (1)
26. jaanuar 2023

Tallinna linnavalitsus kehtestas kolmapäevasel istungil Pirita tee ääres Maarjamäe lossi ja lauluväljaku vahelise näituseväljakute ala detailplaneeringud.

“Tegemist on suhteliselt suure alaga, strateegilises kohas. Planeering sinna algatati juba 2011. aastal ja läbi selle aja, mil seda on menetletud, on ta läbi teinud mitmeid muutusi. See, mis planeeringuga sinna nüüd kavandatud on, on väga hea näite sellest, kuidas Tallinn rakendab 15 minuti linna konseptsiooni,” rääkis abilinnapea Madle Lippus linnavalitsuse pressikonverentsil. “Kokkuvõttes on see väga hea ja väärt planeering.“

Planeeritud alale on kavandatud kokku kuni 300 korterit ning ka eralasteaed. Samas jätab linn endale kuni detailplaneeringu elluviimise esimese etapi viimase hoone kasutusloa andmise päevani õiguse otsustada krundile rajada hoopis munitsipaallasted.

“Tegemist on alaga, kus keskmine hoonestuse tihedus jääb vahemikku 0,62 – see on umbes Kalamaja laadne hoonestustihedus. Planeerivate hoonete kõrgus on küll pisut suurem, keskmiselt neljakorruselised, mere ääres ka paar kuuekorruselist, ent nende vahele jääb palju rohelust,” avas Lippus.

Abilinnapea selgitas, et antud planeering on Tallinna üldplaneeringut muutev –  osa üldplaneeringu kohasest ühiskondlike ja puhkeehitiste alast muudetakse kesklinna segahoonestusalaks. Üldplaneering jääb kehtima aga aladel, kuhu on planeeritud lasteaed ja avalikuks kasutamiseks määratud haljas- ja liiklusalad, mis moodustavad kokku 55,3 protsenti planeeritavast alast.

Metro Capitali tegevjuhi Ain Kivisaare sõnul valmib kavandatav terviklik elamukvartal eeldatavasti kümnekonna aasta jooksul. „Sel nädalal Tallinna linnavalitsuse heakskiidu saanud planeering näeb ette seitsmele hektarile kaasaegse arhitektuuriga suurepäraste linna- ja merevaadetega jätkusuutliku naabruskonna rajamist, kus lisaks korterelamutele asub lasteaed, kvartalisisene allee ja puhkealad.“

Kivisaare sõnul mõjub uusarendus kogu piirkonna kinnisvara väärtusele selgelt positiivselt. Ta toob näiteks endise Tivoli tühermaa, kus asub tänaseks Metro Capitali aastatepikkuse läbimõeldud planeerimise ja töö tulemusena väärtuslik ja kõrgelt hinnatud elukvartal. „Metro Capital on oma kogenud meeskonna ning keskkonda väärtustava lähenemisega kindlasti väärikas partner kohalikule kogukonnale ja linnale nii väärtusliku ja nähtava asukohaga kaasaegse elukeskkonna loomisel.”

Sel aastal siiski ehitusega veel ei alustata, kuna projekteerimine ning projekti kooskõlastamine võtavad oma aja. Küll aga viis arendaja juba möödunud aastal läbi rahvusvahelise arhitektuurikonkursi, kus võitjat aitasid välja selgitada nii linnavalitsuse kui ka kohaliku arhitektuurikogukonna esindajad. „Kuna konkursi võitjaga lõpliku kokkuleppe sõlmimine alles käib, siis täna on seda veidi vara veel välja hõigata. Kui aga kõik läheb plaanipäraselt, siis hakkab uus elamukvartal olema kaasaegse parima skandinaavia arhitektuuri nägu,” avab Kivisaar veidi saladuseloori. Peamiselt on elumajadesse planeeritud suuremad peredele sobivad 3-5-toalised korterid.

Kinnisvaraturu hetkelises madalseisus Kivisaar Pirita tee projekti vaates probleemi ei näe. „Kogenud arendajana vaatame me kinnisvaraturu seisu pikemas perspektiivis ja vajadus sarnaste suuremate eluruumide järele on turul ajas selgelt kasvav. Asukoht, valitud arenduskontseptsioon ning kvaliteetne teostus peaks ostjaid kõnetama nii täna kui ka 10 aasta pärast.“

Näitusi ja messe kavatsetakse edaspidi korraldada linnakeskusest väljaspool, kus on tagatud hea juurdepääs ühissõidukitele ja külastajate sõidukitele. Linna hinnangul puuduvad Pirita teel suure hulga inimeste perioodiliseks lühiajaliseks kogunemiseks vajalikud sõidukite parkimiskohad. Seega ei sobi olemasolevad näitusehallid enam hästi tänapäeva nõuetele vastavate rahvusvaheliste näituste ja messide korraldamiseks.

Linnavalitsus otsustas täna kehtestada Pirita tee 28 kinnistu ja Maarjaheina tänava äärsete kruntide ja lähialade detailplaneeringu. Planeeringu lõplik kehtestamine toimub volikogus.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

jampsite
25. jaan. 2023 20:27
see oligi väga hea asukohaga , tagatud ühistransport ja värske mereline õhk , ka jalgrattaga võis tulla. Kohvikud läheduses. Ka s/a oli juurdepääs kõikjalt - ilma linna läbimata , lisaks Kadriorust võis trammilt jalutada. Täiesti läbimõtlemata lugu! Pange see ametnike nimekiri- kes selle kinnitas ja kes on põhiarendajad..... ........................ Nüüd on selge , miks äkki hakkas enne suur hoog - LAULUVÄLJAKU OTSTARVET ON VAJA MUUTA igapäevasemaks .....