"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Raamatukogu toob liikumisraskustega inimestele lugemise koju kätte (0)
26. jaanuar 2023
Foto Albert Truuväärt

Talv on eriti keeruline aeg neile, kes on piiratud liikumisvõimega – olgu põhjuseks siis erivajadus või tervisehäda. Sageli tähendab koduseinte vahele jäämine ka üksindusse jäämist. Et seda muret leevendada ja ka neile, kes raamatukokku tulla ei saa, lugemisrõõmu valmistada, pakub Tallinna Keskraamatukogu linna elanikele koduteenindust – teavikute tasuta koju toomise teenust.

„See on tõesti üks tore võimalus,“ räägib Malle, kes on koduteenindust kasutanud juba viis aastat. „Raamatukoguhoidjad soovitavad alati väga häid raamatuid ja need tuuakse mulle korra kuus koju kätte. Väga lihtne ja mugav ja olen nii tänulik sellise isikliku lähenemise eest!“

Koduteeninduse tellimiseks pole vaja teha muud kui raamatukoguga ühendust võtta. Lisaks raamatutele saab laenata ajakirju, heli- ja videosalvestisi. Kokku võib korraga laenata 30 teavikut ja eset.

Arvuti või nutiseadme omanikel on võimalik kodust lahkumata kasutada ka Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogusid. Raamatukoguhoidjad on valmis soovijatele läbi viima e-raamatukogude ja teistegi e-teenuste koolitusi, seda nii telefoni kui nt Skype’i teel või vajadusel ka koju kohapeale tulles. Lisaks on raamatukoguhoidjad alati valmis huvilistele kirjandust soovitama ning kirjanduse teemadel arutlema. 

Kõigil, kes koduteenindust vajavad või teavad kedagi, kes võiks vajada,  palub Tallinna Keskraamatukogu ühendust võtta, helistades 683 0920 (võõrkeelse kirjanduse osakond 683 0960) või kirjutades koduteenindus@tln.lib.ee

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.