"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Uus Maa: mullu kasvas venelaste kinnisvaraostude arv 42 protsenti, soomlaste ostutehingute arv langes kolmandiku võrra (2)
26. jaanuar 2023

Kinnisvarabüroo Uus Maa analüütiku Risto Vähi sõnul tegid välismaalased mullu varasema aastaga võrreldes samas mahus kinnisvaratehinguid, aga ostjate seas olid suured muutused – soomlaste ostutehingute arv langes kolmandiku ja venelaste seas tõusis lausa 42,2 protsenti.

Risto Vähi kinnitusel tegid välisriigi residendid mullu Eestis kinnisvaraga kokku 3617 ostu-müügitehingut, mis on 1,3 protsenti vähem kui aasta tagasi. “Välismaalaste seas on popimad piirkonnad endiselt Tallinn, Tartu, Pärnu ja Ida-Virumaa. Viimases on suur osatähtsus Venemaa residentidel,” ütles Vähi pressiteates.

Tema sõnul näitab üldine trend, et müüjaid on enam kui ostjaid ning kohaliku kapitali osakaal tõuseb. Välismaalased tunnevad kriiside taustal siinse vara vastu vähem huvi ning on pigem müümas kui ostmas. “Samuti toimub põlvkondade vahetus – 1990ndatel siia saabunud inimesed on saanud eakamaks ja nende lapsed tunnevad huvi pigem muude regioonide vastu. Seega pigem Eesti kinnisvara müüakse ja soetatakse pensionipõlve pidamiseks kodu Lõuna-Euroopasse või realiseerivad vara kunagise ostja pärijad. See seletab ka, miks müüjate seas on palju Rootsi residente, kuid ostjate hulgas enam mitte,” rääkis Vähi.

Ta tõi välja, et kõige suurem muutus toimus aastaga Venemaa residentide seas, kelle ostutehingud hüppasid tugevalt üles. “See on tingitud sõjast ning suurest emigratsioonist, millest sai osa ka Eesti. Peamiselt on need varem mingil kujul Eestiga seotud inimesed, kel on siin pere või äri,” selgitas analüütik.

Ta märkis, et ukrainlastest ostjate hulk on aastaga samuti tõusnud, kuid jääb endiselt tugevalt alla 100 ning ei oma siinsel ostu-müügiturul veel väga suurt mõju.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

nii on
26. jaan. 2023 15:32
Rikkaid vene ja ukraina oligarhe on küllaga, lõpuks ostavad kõik paremad palad ära. Ostavad Eesti ära
Tõdemus
28. jaan. 2023 08:47
Eks see õige ole, et tänu meie targalt valitud rahvaesindajate veelgi targemale tegevusele Eestist lõpuks üks järjekordne slaavi riik saab, kui selle maatüki arvelt veel üldse Soome lahte ei laiendata, milline lahendusvariant viimase aja arengute valguses samuti paraku üha reaalsemaks on muutumas. Ja seda muidugi ikka tänu targa rahva veelgi targematele esindajatele.