"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Vähi sõeluuringutele kutsutakse tänavu ligi 200 000 naist ja meest   (2)
26. jaanuar 2023

Rinnavähi sõeluuringule on tänavu kutsutud 90 401 naist, emakakaelavähi sõeluuringule 73 827 naist ja jämesoolevähi sõeluuringule 82 262 meest ja naist.

Pea 54 000 inimest on saanud osalemiskutse mitmele nimetatud uuringule. teatas Tervise Arengu Instituudi (TAI) pressiesindaja neljapäeval. Taa lisas, et kõigile neile on vastav kutse-saatekiri juba patsiendiportaalis ootamas.

Sõeluuring on mõeldud eelkõige tervetele, ilma kaebuste ja sümptomiteta naiste ning meeste uurimiseks, mille eesmärk on avastada haigus või haiguseelne seisund võimalikult vara, kuna õigeaegselt avastatud haigus on ravitav.

Rinnavähi sõeluuringule on sel aastal oodatud naised sünniaastatega 1955, 1957, 1959, 1961, 1963, 1965, 1967, 1969, 1971 ja 1973. Uuringule kutsutakse naisi vanuses 50–68 iga kahe aasta järel, kui neil ei ole viimase viie aasta jooksul diagnoositud rinnavähki.

Emakakaelavähi sõeluuringule on kutsutud naised sünniaastatega 1958, 1963, 1968, 1973, 1978, 1983, 1988 ja 1993. Uuringule kutsutakse 30–65-aastaseid naisi iga viie aasta järel, kui neil ei ole eelneva viie aasta jooksul diagnoositud emakakaelavähki.

Jämesoolevähi sõeluuringule mehed ja naised sünniaastatega 1955, 1957, 1959, 1961 ja 1963. Uuringule on kutsutud mehed ja naised vanuses 60–68 iga kahe aasta järel, kui neil ei ole jämesoole pahaloomulist kasvajat varasemalt diagnoositud ning nad ei ole eelnevalt käinud sõelkoloskoopia uuringul.

2023. aasta alguseks loodi kutsutavatele digitaalne sõeluuringu kutse ehk saatekiri Patsiendiportaali, vaata  https://digilugu.ee →Terviseandmed →Saatekirjad.

Saatekiri on aluseks, et broneerida uuringu aeg tervishoiu asutuses, osalemiseks ei pea individuaalset kutset ootama jääma.

Emakakaela- ja rinnavähi sõeluuringule aja broneerimiseks helistage endale sobivasse tervishoiuasutusse ning teavitage, et soovite registreerida sõeluuringule. Vajalikud kontaktid leiate veebilehelt https://www.haigekassa.ee/haiguste-ennetuse-kaart –

Jämesoolevähi sõeluuringul osalemiseks tuleb võtta ühendust oma perearstikeskusega ja registreerida end pereõe vastuvõtule.

Esimese poolaasta jooksul saadetakse kõigile kutsutavatele  meeldetuletuseks kutsed ka e-posti või kirja teel.

Lisateavet sõeluuringute kohta leiab sõeluuringute kodulehelt https://soeluuring.ee/ .

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ruth
31. dets. 2023 12:21
Mul on teavet selle kohta, et aitame teil ravida HERPEEST ja mis tahes tüüpi HAAVAD, mu sõbrad, proovige oma herpese ravimiseks looduslikke taimseid tooteid, olin 6 aastat herpese tõttu kriitilises seisundis, otsustasin proovida seda taimset toodet, mida sõber rääkis mulle, polnud põhjust kahelda, tahtsin lihtsalt proovida, sest proovin mitu korda haiglas, valu on ikka veel tugev ja ei tööta, võtan arstiga ühendust, pärast manustamist mu sõbrad, HERPES on nüüd mu elus ajalugu . annan tema infot välja, kuna kaks mu kolleegi tööl, üks haige HIV-i ja teine DIABEETI, annan neile dr okose numbri, eile öeldi, et on paranenud, ühe haiglast toodud testitulemuste tõttu negatiivne, kontor oli rõõmu täis , palun päästke end, Dr okos rohukodu proovige ja tunnistage, see on hea uudis tee hea kasutada ütle, kes on haige, isegi VÄHK, INSTRUKTS, ÜKSIK RAJA NAKKUS – ütle kellelegi, et räägi kellelegi, ravim on töötamine  võtke temaga ühendust tema whatsapi numbril +2348142904432     Ära sure vaikides, tee liikumine ja tänan mind hiljem meili teel     okosherbalhome@gmail.com
Arvamus
28. jaan. 2023 08:59
Kutse küll tuli, ainult osalemist takistab kahjuks sellega kaasnev nõue külastada kümnete kilomeetrite kaugusel asuvat perearsti, mida ei ole võimalik isegi vahetada, et vajadusel ka tõesti perearsti teenust oleks võimalik kasutada. Seega on ainsaks lahenduseks elada lihtsalt seni kuniks jõudu ja jaksu ilma arstiabita hinges püsida jagub ja siis kasvõi kilekott pähe, kui surm muidu veel tulekuga venitama peaks kippuma. Seda siis neile teadmiseks, kes veel ehk ei tea, milline see olukord arstiabiga meil veel tegelikult olla võib.