"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Karis idufirmade tunnustamisel Teadust saab ettevõtlusega enam siduda (0)
28. jaanuar 2023
Pealinn

President Alar Karis ütles Tallinna lauluväljaku klaassaalis toimunud parimate idufirmade tunnustamisüritusel, et teadust ja ettevõtlust on võimalik siduda senisest palju tugevamini.

Karise sõnul on senised edulood, kogemused ja teadmised hea pinnas uutele võrsetele, mis pakuvad lahendusi ühiskonna ees seisvatele probleemidele ja aitavad ülikoolides arendatud teadust ettevõtlusesse tuua, teatas presidendi kantselei.

„Peame töötama selle nimel, et olla jätkuvalt atraktiivne riik alustavatele ettevõtetele, kuid nägema ka seda, kuidas teadust ja ettevõtlust saaks palju tugevamalt siduda,“ ütles Karis, kelle sõnul tuleb luua keskkond, et Eestis oleks võimalik asutada veelgi rohkem ükssarvikuid ja võimestada globaalseid ükssarvikuid.

Ühtlasi võiks Eestist kujuneda ülemaailmse nutikuse kaubamärk. Karis kutsus edukaid idufirmasid üles jagama oma õppetunde ja kogemusi teistega ning asutama uusi iduettevõtteid. Tema sõnul on Eesti hea koht, kus alustada ettevõtlusega ja kuhu tuua mujalt parimad eksperdid, kuid riigi väiksus piirab kasvu.

„Suuremahuliseks äritegevuseks tuleb seda teha kõikjal maailmas. Loodan, et üha rohkem inimesi mõistab, et iga Eestist välismaale tehtud investeering ei ole meie kaotatud investeering, vaid edulugu,“ selgitas Karis. „Mida paremini meie ettevõtted end välismaal sisse seavad ja mida tuntumad on nad maailmas, seda lihtsam on järgmistel jalg ukse vahele saada. Eesti majanduslik mõjukus sõltub üha enam sellest, kui suur on nende ettevõtete turuosa maailmas, kelle tootearendus, teadmised ja intellektuaalne omand asuvad Eestis.“

Karis märkis, et viimase aasta jooksul teisi riike külastades on ta korduvalt rääkinud Eestist kui ükssarvikute maast ja Eestist kui startup-rahvast. Eesti on tema sõnul maailmas tuntud kui majandusvabaduse ja liberaalse ärikeskkonnaga riik. Eesti majandusareng sai alguse taasiseseisvumise ajal õigesti valitud teest ning ettevõtluses kroonivad seda edukad kiiresti arenevad firmad. Karis tänas idufirmade kogukonda Ukraina tugeva ja ühtse toetamise eest, millega nad on ka paljusid teisi inspireerinud.

„Parim majanduspoliitika on see, mis lõpetab sõja Ukraina võiduga,“ sõnas president Karis. 

Estonian Startup Awards on kogukonna algatus, mis võtab kokku möödunud aasta tipphetked. 2018. aastal käivatatud algatust veavad LIFT99, Estonian Founders Society ja Startup Estonia.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.