"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Kaja Kallas Venelaste olümpiale lubamisega mõnitataks ukrainlasi (4)
29. jaanuar 2023
Pealinn

Peaminister Kaja Kallas peab vastuvõetamatuks Vene ja Valgevene sportlaste lubamist järgmise aasta Pariisi olümpiale, sest see kujutaks endast ukrainlaste otsest mõnitamist. 

“Venemaa ja Valgevene sportlaste lubamine rahvusvahelistel võistlustel, kaasa arvatud olümpiamängudel osaleda, on mitte ainult silmakirjalik ja selgrootu. See on kõigi nende kümnete tuhandete ukrainlaste otsene mõnitamine, kes on oma elu pidanud jätma kõige rängemas inimsusevastases kuriteos, mida Euroopa pärast Teise maailmasõja lõppu on kogenud,” kirjutab Kallas sotsiaalmeedias.

Peaministri sõnul on see ka kõigi nende otsene mõnitamine, kes oma elu kaalule pannes kaitsevad mitte ainult Ukraina, vaid ka Eesti iseseisvust.

“Ma ei näe selles küsimuses mitte mingit kompromissikohta, enne kui Venemaa lõpetab sõjategevuse ja kui sõjakurjategijad on antud rahvusvahelise kohtu alla,” kirjutab Kallas.

“Sport on alati olnud ja on ka praegu Venemaa jaoks osa poliitikast. Seda seost on juba varem tunda saanud ka pea kõik teiste riikide sportlased, kes on pidanud ebavõrdset võistlust Venemaa riiklikult korraldatud dopinguprogrammi klientidega,” nendib Kallas, “Venemaa sõjaline agressioon tihendab sidemeid vene spordi, poliitika ja propaganda vahel. Iga Venemaa sportlaste osavõtul toimuv spordivõistlus ja iga võit kasutatakse Vene propaganda poolt ära, näitamaks oma elanikele, justkui oleks Venemaa läänes endiselt austatud ja teretulnud. Seda näidatakse kui tõendit selle kohta, et jutud mingist Venemaa boikoteerimisest on tegelikkuses vaid mõnede russofoobidest lääne poliitikute loodud illusioon.”

Kallas märgib, et sellega pisendatakse ka Venemaa agressiooni tähendust ja Venemaa vastutust genotsiidi eest, mida terroririik Ukrainas jätkuvalt korraldab.

“Eesti on selgelt ja ühemõtteliselt hukka mõistnud Venemaa agressiooni Ukraina vastu,” kirjutab Kallas. “Üks olulisemaid viise, kuidas vene rahvale selgeks teha, et neil on vaja sügavalt järele mõelda oma juhtide tegutsemise legitiimsuse üle, on isoleerida Venemaa ja tema kodanikud läänest maksimaalselt, kuniks sõda jätkub ja kuniks sõjakurjategijad on suure osa vene rahva silmis hoopis kangelased.”

Ühtlasi kutsub Kallas kõikide riikide valitsusi ja parlamente toetama Venemaa ja Valgevene sportlaste täielikku isoleerimist rahvusvahelistest spordiüritustest.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Eluvaatleja
30. jaan. 2023 10:34
Tühja sellest spordist. Oluline on oma rahvast aidata. No kohe ei usugi et Eestil on niisugune võhik peaminister kes Eesti inimeste elu ja toimetulekuga üldse kursis pole, aina tampis oma sõjakulutuse tarbeks vajadusi, mille kohta öeldi, et see on igal koalitsiooni valitsusel loomulik punkt, kuid programmi tuleks võtta elutähtsad punktid kuidas Eesti inimesed toime tulevad jneb ja mitte üksnes suurendada keskmiselt kõrgemal palgal olevate inimeste palkasid, mille tulemusena võidab ainult peaministri palk jne...selle peale vastas Kallas et kui tõstame veel neile palkasid siis hakkavad ka rohkem ostma jälle ja riigile tuleb ka midagi kassasse ja ettevõtted hakkavad jälle õitsema jne. Edukat riiki soovib Kallas ainult, nii on refikate ja Kallase soov, kuid teevad ise selleks kõik et Eesti.ei saa ealeski edukaks riigiks, vähemalt praeguse elu.ja tuleviku prognoosi järgi ka mitte.
Ajaloohuviline
30. jaan. 2023 07:05
Venelased ehk siis täpsemalt Nõukogude Liit osales esmakordselt lääneriikide poolt taaselustatud olümpiamängudel vist alles peale II maailmasõda, olles enne erinevatel rinnetel kõigi oma vaenlaste ja hauakaevajate üle veenva sõjalise võidu saavutanud. Ning täna siis näeme kuidas ajalugu jälle korduma kipub. Ehk siis lääs ootab venelastelt taas enne oma spordiväljakutele lubamist veenvaid võite nende üle lahinguväljakutel ja kõhutunne ütleb, et venelased oma suutlikkust selleks lõpuks ka jälle tõestavad, mis see neile või nende vastastele siis ka maksma ei läheks, kui kord juba seda tegema sunnitud on. Ja häda neile, kes selle nägemise nimel seni usinalt pingutanud on, olgu üheks selliseks siis või see sama siin tänitav natuke rumalavõitu kui samas seda ninakam tädi.
Minu Arvamus
29. jaan. 2023 15:20
"Venelaste olümpiale lubamisega mõnitataks ukrainlasi". Ei saa aru, kas Kaja Kallas peab silmas venelasi kui rahvust või kui riiki? Kui riiki, siis ütleks Venemaad, kuna aga venelasi ja ukrainlasi, siis vist rahvusi. Seega on see avaldus Rahvuste vahel vihavaenu õhutamine.
Minu Arvamusele....
30. jaan. 2023 00:30
ära pane Kaja Kallast tähele(teised panevad ....:) ja see on halb- loetakse vaenu sellest), me näeme pidevalt kuidas ta oma väljendustes esitab arusaamatut. Loomulikult oleks korrektne riigijuhil öelda- agressorriigi Venemaa ja tema lipu all võistlejate lubamine , on Olümpiakomitee poolt häbematus ja seda tuleb taunida. Isegi Olümpiakomitee esimehe mahavõtmiseni. Teine variant - kui Olümpiakomitee käitub niiviisi , peab Euroopa võtma seisukoha ja korraldama oma Euroolümpia ning ei osale üleilmsel. Kui selle ga joondub Euroopa(Liidu liikmed + teised riigid), on ülemaailmne läbikukkunud ja sportlased saavad võistelda ikka. Kallase poolt erinevates kõnedes on kuulda meedias pidevalt - venelased ja see on mitmeti vale, sõdimas Ukraina vastu on rahvuseid rohkem Venemaa ühenduses.