"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Aita muukeelsetel inimestel vesteldes eesti keelt harjutada! (1)
30. jaanuar 2023

Programm “Keelesõber” ootab vabatahtlikke eesti keeles vestlema teisi keeli emakeelena kõnelevate inimestega, et pakkuda neile keelepraktikat.

Korraldajad ootavad programmiga liituma nii eesti keele õppijaid kui ka eesti keelt emakeele tasemel rääkivaid vabatahtlikke, kes on valmis keeleõppijaid eesti keeles suhtlusega abistama.
Keelesõbra programmiga liitumine keeleõppijatele algab 7. veebruaril. Vabatahtlikuks mentoriks on võimalik juba nüüd registreeruda  https://integratsioon.ee/keelesobra-programm.

Keelesõprade kokkuviimine algab sõbrapäeval, 14. veebruaril ning hooaeg kestab 14. maini. 
Vabatahtliku eesti keele mentor suhtleb paar korda nädalas mõne keeleõppijaga telefoni teel või e-kanalite kaudu eri elulistel teemadel, aidates tal keeleoskust parandada ja keelebarjäärist üle saada.

Programm pakub omalt poolt abi keeleõppijatega kontakti loomisel, vestlusformaatide valikul ja vestluste läbiviimisel. Eelnev õpetamiskogemus või pedagoogiline haridus ei ole vajalik. Lisainfot jagab Integratsiooni Sihtasutuse Keelesõbra programmi juht Ave Landrat: ave.landrat@integratsioon.ee.
Keeleõppija võiks osata eesti keelt vähemalt A2 tasemel. Mentoriga lepitakse kokku, kui tihti, mis ajal, mis kanalis ja kui kaua edaspidi vesteldakse. Ka vestluste teemad on enda valida.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Arvamus
31. jaan. 2023 11:04
Muukeelsete inimestega suheldes eelistan harjutada just muid keeli, sest muukeelsetel inimestel on eesti keele kõnepraktikat juba niigi valdavalt eesti keelses keskkonnas viibides märksa lihtsam harjutada, kui minul eestlasena siin erinevate keelte kõnelemisoskust värskena hoida, mis paljalt võõrkeelte lugemise ja kuulamisega teatavasti eriti ei õnnestu.