"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Nõmmel kaardistatakse imbkaevude vajadust (0)
30. jaanuar 2023
Foto Albert Truuväärt

Nõmme linnaosa valitsus ootab kuni 6. veebruarini imbkaevude rajamiseks elanike tähelepanekuid kohtadest, kus sula või suurema vihma korral sadevesi ära ei valgu.

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul on Nõmmel probleemseid kohti rohkesti, kus erinevatel põhjustel sadude või sula ajal uputab. „Koostöös keskkonna- ja kommunaalametiga rajame igal aastal sellistesse kohtadesse imbkaeve. Näiteks eelmisel aastal paigaldati Nõmmele kümme imbkaevu. Samas suurusjärgus oleme neid rajanud ka varasematel aastatel. Lähtume elanikelt saadud tagasisidest tänavuse tööplaani täpsustamisel,“ lausus Kuri.

Nõmmel on valdavalt maanteetüüpi tänavad ning sademe- ja sulavesi immutatakse teepervel asuvatele haljasaladele. Sademevee vastuvõtlikkus väheneb olulisel määral kui haljasalade pinnas on kaetud kõva kattega või teeperv on sõidukite parkimise tagajärjel tihenenud. Liigset sademevee kogunemist võivad põhjustada ka valed teekalded või kinnistutele rajatud kõvakattega pinnad ning sealt vee juhtimine tänavamaale.

Elanike ettepanekuid imbkaevude rajamiseks oodatakse kuni 6. veebruarini Nõmme linnaosa valitsuse Facebooki lehele www.facebook.com/nommelinnaosa või e-postile nomme@tallinnlv.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.