"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap: Rannahooajaks reostus Stroomi rannas likvideeritakse (0)
01. veebruar 2023
Manuela Pihlap Foto Mats Õun

„Rannahooajaks loodame likvideerida õlireostuse, mis eelmisel aastal Stroomi rannas avastati. Ootame kuni 15. veebruarini ettevõtetelt pakkumisi, kuidas pakutud kava alusel reostus likvideerida,“ rääkis Pihlap.

Tema sõnul on Stroomi rannas kõik seni võetud proovid näidanud, et merevesi on puhas soolebakteritest. „Likvideerides õlireostuse saame ka Stroomil pidada rannahooaega, mis eelmisel aastal poolikuks jäi,“ avaldas ta lootust.

Vanade kütteõli jäätmete reostus Stroomi rannas rannamaja lähedal asub nii vee all pinnases kui ka maismaal liivaranna alal. Liiva alla mattunud õlireostus on praeguseks juba likvideeritud. Uuringute käigus puuriti pinnasesse 21 puurauku, millest võeti pinnaseproove.

Proovid edastati Eesti Keskkonnauuringute Keskuse keskkonna- ja analüütilise keemia laborisse. KIK rahastas ka valdavas ulatuses Stroomi ranna reostusuuringu teostamise, saneerimisprojekti koostamise ning reostuse likvideerimisega seotud kulutusi.

Pihlap tõi välja, et Stroomi rannas pole praeguseks ka enam endist rannahoonet, mis aasta lõpus lammutati. Lammutustööd tellis Tallinna linnavaraamet ja töid teostas Aspen Grupp OÜ. Nüüd soovitakse rajada ühte Tallinna menukamasse randa linlaste ootustele ja nende vajadustele vastav rannahoone.

„Meil on praegu käimas ka ideekorje, milline peaks uus rannahoone ala olema. See ei tule ainult kohviku laadne asutus, vaid palju mitmekülgsem söögi ja vaba aja veetmise ning spordiga seotud koht,“ kirjeldas Pihlap.

Ta kahetses, et senini pole leitud vastava projekti põhjal hoonele ehitajat. 

Samas avaldas Põhja-Tallinna vanem heameelt, et linnaosa teine, Pikakari rand oli terve suve avatud ning taotleb ka selleks suveks sinilipu staatust.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.