"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
1. veebruaril Tallinlastele tutvustatakse Pirita Majandusgümnaasiumis Bornhöhe tee rekonstrueerimise projekti (0)
01. veebruar 2023
Pirita Majandusgümnaasium Foto Albert Truuväärt

Tallinnal on plaanis rekonstrueerida E. Bornhöhe tee täies ulatuses – Metsavahi teest Randvere teeni, et muuta tänav turvalisemaks ja jalakäijatele mugavamaks. Bornhöhe tee projekti avalik tutvustus toimub 1. veebruaril 2023 kell 17.30 Pirita Majandusgümnaasiumis (Metsavahi tee 19). 

„Soovime, et laste ja noorte koolitee oleks turvaline ja mugav. Mullu ehitasime ümber Arte gümnaasiumi ja Kivimäe põhikooli juurdepääsuteed ning jätkame selle tegevusega ka tänavu. Selleks, et lapsed saaks kooli tulla jala, jalgratta või tõukerattaga, vajab ka koole ümbritsev linnaruum muutust ning just see on üks põhjuseid, miks võtame ette Bornhöhe tee rekonstrueerimist,“ ütles abilinnapea Vladimir Svet.

Bornhöhe teele jäävad Pirita Lasteaed ja Pirita Majandusgümnaasium ning eelise uuendatud teel saavad jalakäijad ja kergliiklejad. Kooli juures asuv Bornhöhe tee ja Supluse tänava ristmik kujundatakse välja väikese platsina. Suurimaks lubatud sõidukiiruseks jääb 30 km/h ning sõidukite liikluse rahustamiseks kasutatakse ka teisi meetmeid. Kõik ristmikud on projekteeritud tõstetuna.  

„Bornhöhe tee kaudu liiguvad Pirita elanikud mitmete oluliste objektide juurde nagu Pirita Raamatukogu, Pirita Lasteaed, eralasteaed Naba kui ka Pirita Majandusgümnaasium. Seetõttu on hädavajalik, et antud teelõigul oleks ka kergliiklejatel ohutu ning mugav liigelda,“ lisas Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit.

Lisaks rekonstrueeritakse projekti käigus AS Tallinna Vee torustikud ja osaliselt AS Utilitas Tallinna soojatorustikud ning vahetatakse välja tänavavalgustuse lambid.

Projekti tutvustavad ja küsimustele vastavad AS Infragate projektijuht ning Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti esindajad. Projektiga saab tutvuda ka Tallinna veebilehel http://bit.ly/3XwTn9X.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.