"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Tallinn tõstab treenerite ja harrastajate toetust. Noorte sporditegevus saab tänavu 6,9 miljonit eurot (0)
01. veebruar 2023
Foto Albert Truuväärt

Tallinna linn toetab tänavu noorte sporditegevust 6,9 miljoni euroga. Harrastajate ja treenerite toetuse baassumma kasvab seniselt 220-lt eurolt 230-le eurole.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on oluline järjepidevalt toetada noorte sporti ning harrastusspordiga tegelevaid spordiklubisid.

“Sel aastal toetame noorte sporditegevuse raames ühtekokku 162 spordiorganisatsiooni, 22 449 harrastajat ja 543 treenerit kogusummas 6 913 131 euroga,” lausus Belobrovtsev. „Mul on eriti hea meel selle üle, et linn praegusel keerulisel ajal leidis võimaluse suurendada sporditegevuse toetuse baassummat – küll mõõdukalt, aga sellega on säilitatud õige suund.“

„Ma loodan, et sellest piisab, et klubid ei peaks tõstma tasu sporditegemise eest ja vanemad ei peaks maksma rohkem selle eest, et nende lapsed trennis käivad,“ lisas abilinnapea.

Tänavu linna eraldatava 6,91 miljoni euroga tagatakse harrastajate ja treenerite pearaha baassummas 230 eurot. Toetusele lisandub kvaliteetse spordiklubi puhul veel täiendavalt 50 eurot harrastaja kohta. 

Sporditegevuse toetus on ette nähtud spordiklubidele ja -koolidele 7-19-aastaste Tallinna noorte ja puuetega harrastajate ning püsiva töövõimetusega (vähemalt 40%) inimeste sporditegevuse korraldamiseks.

Sporditegevuse toetust makstakse Tallinnas 2003. aastast.

Rohkem infot sporditegevuse toetusest leiab Tallinna veebilehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.