"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Tallinnas tõuseb kolmapäevast kõrgharidusega kultuuritöötajate palk vähemalt 1600 euroni (0)
01. veebruar 2023
Kaarel Oja Foto Mats Õun

Alates kolmapäevast tõstab Tallinn erialast kõrgharidust eeldavate etendusasutuste loominguliste töötajate, teaduslikke eesmärke täitvate ja pedagoogilist tööd tegevate muuseumi töötajate ning raamatukoguhoidjate töötasu alammäära 1400 eurolt 1600 euroni kuus ehk 14,3 protsenti.

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja sõnul on viimasel ajal olnud palju juttu süvenevast palgalõhest riigi ja kohalike omavalitsuste kultuuritöötajate vahel. “Tallinna linn on üks väheseid omavalitsusi, kes riigisektori palgatõusudega sammu on suutnud pidada ning teeb seda ka käesoleval aastal,” lisas Oja.

2023. aasta eelarve prioriteediks on kultuuriasutustes töötavate spetsialistide töötasu kasv, mistõttu Tallinna linn tõstab käesoleval aastal kõrgharidust eeldavatel ametikohtadel töötavate kultuuritöötajate töötasu alammäära 14,3 protsenti ehk järgib riiklikul tasemel Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsiooniga (TALO) kokku lepitud 1600 eurost kõrgharidusega kultuuritöötaja töötasu alammäära kokkulepet.

2022. aastal tõsteti linna kõrgharidusega kultuuritöötajate töötasu alammäära 1300 euro pealt 1400 euroni ehk kasv oli 7,7 protsenti.

Tallinna linnas on mullu 1. septembri seisuga kokku ligi 260 erialast kõrgharidust eeldavat ametikohta. Kõrgharidusega kultuuritöötaja töötasu alammäära tõstmisega kaasnev arvestuslik kulu aastas on kuni 830 000 eurot. Vajalikud vahendid töötasu alamäärade tõstmiseks on planeeritud Tallinna linna 2023. aasta eelarves.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.