"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
täna kell 17.30 Kesklinna korteriühistutele jagatakse infot toetuste kohta (0)
02. veebruar 2023
Monika Haukanõmm Foto Albert Truuväärt

Neljapäeval kell 17.30 toimub Tallinna kesklinna korteriühistute infopäev, kus ühe teemana käsitletakse “Hoovid korda” toetuse raames toetatavaid tegevusi ja taotlemise tingimusi käesoleval aastal. 

Kesklinna vanema Monika Haukanõmme sõnul on “Hoovid korda” tänuväärne projekt, mis võimaldab korteriühistutel panustada linnaruumi arengusse just omaenda maja elanike huvidest lähtuvalt.

“Aasta-aastalt kasutavad korteriühistud programmi võimalusi järjest agaramalt, et muuta oma hooviala turvalisemaks, kaunimaks ja funktsionaalsemaks. Möödunud aastal eraldati toetust 28-le kesklinna korteriühistule, mille abil rajati mitmeid prügimajasid ja piirdeaedu, ehitati rattamaju, parandati õueala teekatteid, renoveeriti mänguväljakuid ja puhkealasid ning palju muudki,” ütles Haukanõmm. “Kindlasti soovitan korteriühistutel võimalust kasutada ning meie infopäeva raames toetusmeetmega lähemalt tutvuda.”

Kesklinnas tegutseval korteriühistul on võimalik taotleda linnalt toetust õuealade korrastamiseks kuni 70 protsenti projekti maksumusest. Maksimaalne toetus ühe taotleja kohta on 16 000 eurot aastas ning 40 000 eurot hoovi kohta.

Toetust taotletakse enne töödega alustamist ning see makstakse välja pärast tööde tegemist ja kuluaruande esitamist.

“Hoovid korda” toetuse kogu eelarve Tallinnas on 2023. aastal 684 000 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.