"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Pirita tähistas Tartu rahu 103. aastapäeva (1)
02. veebruar 2023
Foto Albert Truuväärt

Täna, 2. veebruaril 2023 täitus Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel sõlmitud Tartu rahulepingu allkirjastamisest 103 aastat. Pirita Linnaosa Valitsus tähistas seda Eesti jaoks tähenduslikku päeva mälestuskimpude asetamisega Jaan Poska, Konstantin Pätsi ja Lennart Meri hauale.

Vaata galeriid (14)

Tartu rahuleping sõlmiti Tartus 2. veebruaril 1920. aastal, millega Venemaa tunnustas Eesti Vabariigi iseseisvust ning lõppes Vabadussõda, ühtlasi loodi sellega alus Eesti rahvusvaheliseks tunnustamiseks. Tartu rahulepingule kirjutasid Eesti poolt alla Asutava Kogu liikmed Jaan Poska, Ants Piip, Mait Püüman, Julius Seljamaa ning kindralmajor Jaan Soots.

„Tartu rahu on eestlaste jaoks kui tugeva riikliku alustala sümbol, meenutame tänasel märgilisel päeval tohutult suure austusega Jaan Poskat kui Tartu rahu arhitekti ning kõiki, kes Eesti iseseisvusele on aidanud teed rajada,“  ütles Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit pidulikult.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Jüri Valgamaalt
2. veebr. 2023 19:50
Vaatan veebis ajalehtedes kuidas kenasti tähistatakse Tartu rahu 103. aastapäeva. Ülev jutt ja ilusad pildid puha. Nii tore tundub kõik olevat. Aga miski sisemuses justkui häirib. Ah jaa, meenub kuidas 35 aastat tagasi tähistati Tartus esimest korda nõukogude võimu tingimustes seda tähtsündmust. Kohale olid tulnud julged inimesed, enamasti noorepoolsed või päris noored, kes polnud ükskõiksed oma kodumaa mineviku suhtes ja samas tundsid muret Eestimaa tuleviku pärast. Teiselt poolt olid kohal miilitsad, sealjuures Tallinna miilitsapataljonist ja muud tollased asjamehed. Ja koerad, ja Andrus - kes neid suudab unustada! Aga sellest kõigest ajalehtedes mitte ridagi. See oleks ju nii häiriv endistele punastele kes veel võimul või siis nüüdseks vabariigi priskel pensionil. 1988 aasta veebruaris olid nad meie peale veel väga kurjad. Tervitan kõiki vappraid, kes astusid 35 aastat tagasi Tartu tänavatel välja nõukogude võimu vastu. Olete meeles nii üllastena.