"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
video Möödunud aastal sai ühistranspordis viga üle 30 inimese. Mis juhtub reisijatega, kui buss on sunnitud äkiliselt pidurdama? (2)
03. veebruar 2023

“Mida päev edasi, seda rohkem juhtub kahjuks selliseid äkilisi pidurdusi liikluses. Bussijuhid ei tee neid igaks juhuks või oskamatusest, vaid ikka sellest et kaasaliiklejad teevad ettearvamatuid manöövreid,” kirjeldas olukorda TLT teise veokorraldus osakonna juhataja asetäitja Imre Speek.

Sarnaseid õnnetusi nagu videos näha, kus inimesed bussi pidurdamise tagajärjel üsna raskelt kukuvad, juhtus selle nädala alguses ühe päeva jooksul lausa kaks.

Esimene õnnetus juhtus kell 17.43 Sõpruse puiesteel „Ehitajate tee“ bussipeatuse juures, kus liinibussi MAN Lions City juhtinud 59-aastane mees pidurdas ülekäiguraja ees, mille tagajärjel kukkus bussis viibinud 83-aastane naine.

Reisija toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile. 

Teine õnnetus juhtus kell 18:59 Ehitajate tee ja Sõpruse puiestee ringristmikul, kus liinibussi Solaris Urbino juhtinud 53-aastane mees pidurdas enne ristmikule jõudmist, vältimaks tagant otsa sõitu ees pidurdanud autole, mille tagajärjel kukkus bussis viibinud 82-aastane naine. Reisija toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Statistika ütleb, et eelmisel aastal oli Tallinna linnas juhtumeid, kus ühistranspordis said viga reisijad pisut üle kolmekümne. Õnnetuste arv muutub hooajati, kuid õnnetuste taga on tavaliselt mitu komponenti.

“Üks on siis liikluse üldine pilt, et autojuhid ei pea süstima teiste autode ette ja jalakäijad peaksid veenduma enne ülekäigurajale astumist, et sõidukid on neid märganud,” ütles PPA liiklusjärelevalvetalituse juht Taavi Kirss.

“Või siis sõiduridasid vahetavad autod, kui nad asuvad ühissõidukist vasakul pool ja nad tahavad minna parempöördesse, siis nad aina rohkem ja rohkem lõikavad ühissõiduki nina eest parempöördesse ja need olukorrad, mida ei ole võimalik ette näha,” rääkis Speek. 

Teine komponent sellistes õnnetustes on reisijad ise, kes bussiga sõidavad. Oluline on, et ühistranspordis olles tuleb kinni hoida.

“Tänapäeval on jällegi see, et nutitelefon on kõige tähtsam asi. Tihtipeale on mõlemas käes sõitjal käekotid. Kui inimene ennast kinni ei  hoia ja kui samal ajal juhtub toimuma äkiline pidurdus, siis on ränk kukkumine vältimatu,” nentis Speek.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

eks need bussid on ka nagu taevatreppidega
2. veebr. 2023 19:42
bussi sisenemise trepid on kõrged , lisaks on bussi salong astmeline - see on ju täielik jama- seal võib kukkuda mitte vigaseks vaid surnuks järsul pidurdamisel. Miks on bussidel pöörded järsud ja ohtlikud- sest tänavatel on read viidud nii kitsaks, vaadake vahel- buss peab pöörde tegemisel ka vastassuunda kasutama (Gonsiori nurgad , jm.) . Vana koolituse reegel oli lihtne bussijuhtidele: kui ettesõitja või ettejooksev on sinu teenindavatele suuremaks ohuks kahjudega , siis lihtsalt tuleb päästa bussis olijad kes jäävad riskirühma vigastustega- ehk siis "tankiga" sõidad sisse või üle. ja nii ongi.
K. Kambala
2. veebr. 2023 14:41
V-Õismäel bussis istusin ja õnneks lamasklevas asendis, st istmik istmepadjal ette nihutatud. Enne ülekäigukohta jooksis foori tagant kiirendavale bussile vasakult ette jalakäia ja buss pidurdas järsult. Mitmed inimesed kukkusid. Minu kõrval istunud mees lendas istmelt välja vahekäiku. Lõi end küll ära, aga ta jäi ime kombel püsti. Mina paiskusin põlvedega vastu ees olnud pleksiklaasi. Tänu istumisasendile ei läinud hullemini. Kaks pikali olevat naist karjusid hullupööra. Bussile ette jooksnud vist noorepoolne mees oli teel pikali ega liigutanud. Ta oli nii tosina sammu jagu bussist selle liikumise suunas paiskunud. Arvan, et bussijuht tegi just seda mida ta pidigi tegema.