"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
galerii Gori näitus avab esimest korda kunstniku isiklikud joonistusalbumid (0)
04. veebruar 2023
Mats Õun

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumis saab laupäevast vaadata näitust “Gorikatuur”, mis on põhjalik väljapanek Eesti viljakaima karikaturisti Vello Agori ehk Gori loomingust tema elu eri etappidel.

Vaata galeriid (45)

Gorit teadsid tänu tema loomingule Eestis kõik. Ta jõudis elu jooksul teha igapäevaste karikatuuride kõrval ka vinjette, maale, koomikseid, šarže, illustratsioone, esineda kodustel ja rahvusvahelistel näitustel.

Läbi tema iroonilise ja kohati ka sarkastilise kujutluslaadi näeme omaaegse Eesti Vabariigi varjul olnud aspekte. Ning ehkki Gori pidas end rohkem ajakirjanikuks, oli ta tegelikult üks oma aja paremini tasustatud kunstnikke.

Näitusel saab näha Eesti Kunstimuuseumi graafikakogust esmakordselt vaatajateni toodud pilte Gori isiklikest joonistusalbumitest. Gori loomingut saab vaadelda paralleelselt Eesti riigi pöördeliste sündmustega, mis mõjutasid tuhandete teiste eestlaste kõrval otseselt ka tema traagilist saatust.

Näitus on valminud koos dokumentaalfilmiga “Gorikaturist”. Filmikatkendeid ja pikemaid intervjuulõike saab vaadata ka näituse videoekraanilt.

Film “Gorikaturist” linastub veebruaris ka Filmimuuseumi kinosaalis. Seansid toimuvad 4. veebruaril kell 16, 5. veebruaril kell 16 ja 23. veebruaril kell 18.

Näitus “Gorikatuur” on Filmimuuseumi ajutiste näituste saalis avatud 4. veebruarist kuni 3. septembrini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.