"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Uuring Sel talvel läheb puhkusereisile iga viies Eesti elanik (0)
04. veebruar 2023
Pealinn

If Kindlustuse poolt läbiviidud uuringust selgub, et Balti riikide elanike võrdluses soovivad kõige enam sel talvel välisriikidesse reisida küsitluses osalenud lätlased, 23 protsenti, kellele järgnevad eestlased 21 protsendiga ja leedukad 16 protsendiga.

21 protsenti küsitletud Eesti inimestest võtab sel talvel ette küll puhkusereisi välisriiki, ent 11 protsenti valib puhkuseks sihtkoha Eestis. 29 protsenti inimestest aga ei tea veel, kas ja kuhu nad puhkusereisile sõidavad, ning 39 protsenti inimestest sel talvel puhkusereisile ei lähe, teatas If. 

If Kindlustuse isikukindlustuse tootejuhi Kairit Luhti sõnul tunnevad inimesed pärast suuremat pandeemiaaega reisimise vastu järjest enam huvi. “Kõige rohkem soovitakse külastada põnevaid linnu ja minna sooja kliimasse, samuti huvitavad inimesi matkamine ja kultuuriüritused. Kuigi talviti räägitakse tihti just suusareisidest, siis tasub märkida, et kõigist sel talvel puhkusereisi ette võtvatest inimestest plaanib suusatama või lumelauatama minna ainult 13 protsenti, ehk ülejäänud soovivad oma reisilt midagi muud,” selgitas Luht.

Uuringu tulemustest selgus, et võrdsel määral tahavad reisida nii mehed kui ka naised. “Meeste hulgas on pisut populaarsemad suusareisid ja naiste seas soe kliima, aga laias laastus on eelistused vägagi sarnased,” märkis tootekindlustuse juht ja lisas, et suuri erinevusi pole ka eestlaste ja teiste rahvuste soovide vahel.

Reisiplaanid sõltuvad uuringu kohaselt suuresti ka inimeste sissetulekutest – kõrgeima sissetulekuga inimestest läheb sel talvel välisriiki puhkama 32 protsenti, väikseima sissetulekuga inimeste puhul on see näitaja aga 11–12 protsenti. Noorte seas on Luhti sõnul populaarne külastada naaberriike. Luhti sõnul soovib Eesti noortest vanuses 18–24 aastat sel talvel lähiriikidesse reisida 16 protsenti, teistest vanusegruppidest plaanib sellist puhkusereisi vaid 3–8 protsenti vastanutest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.