"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Alates veebruarist hakkavad tegutsema kommunaalkohtud (0)
06. veebruar 2023

Kui seni lahendas ühistujuhtide ja majaelanike vaidlusi kohus, siis veebruari algusest jõustus võimalus, et õigust saab otsida omavalitsuse juures tegutsevast lepituskomisjonist.

Taoline on Tallinnaski tegutsenud juba aastaid, kuid nüüd saavad taolised komisjonid kõvasti õiguslikku jõudu juurde. Näiteks on lepitusorgani kinnitatud kokkulepe pooltele täitmiseks kohustuslik ning see on ka täitedokument. Lisaks saab omavalitsus edaspidi kohustada korteriühistut lepitusmenetluses osalema. Seni oli lepituskomisjoni otsus pooltele n-ö üldiseks teadmiseks. Sageli kasutas üks või teine osapool lepituskomisjoni ka kui kohtueelset eelekspertiisi. Teisalt on aga kohtuskäimine väga aja- ning rahakulukas. Sageli puudutavad taolised kohtuasjad n-ö olmelisi pisiasju, näiteks kas üldruume koristatakse ikka piisavalt. Seega on paljudel juhtudel olnud tegemist maksumaksja raha jõhkra raiskamisega. Taolised küsimised ei vaja kõrge taseme juristide, nagu seda on kohtunikud, tähelepanu või sekkumist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.