"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Alustavad ettevõtted saavad 13. veebruarini abi loomeinkubaatorilt (0)
06. veebruar 2023

Ettevõte Baubauwall alustas kodumaiste jätkusuutlike disaintapeetide tootmist suuremate trükiteenuste kõrval aasta eest koroona ajal, kui tuli päästa töötajad ja ettevõte. Mõeldi välja e-pood, kus klient saab valida sobiva tapeedidisaini.

“Me trükime tapeeti täpselt kliendi seina mõõdus. Kui sein on täpselt kolme meetri kõrgune, siis nii palju me ka talle toodame. Ei jää midagi üle kliendile ega meile lattu,” rääkis Baubauwalli äriarenduse juht Anna-Kai Tõrs.
Alustava kaubamärgina liitus Baubauwall Tallinna loomeinkubaatori 24-kuulise inkubatsiooniprogrammiga, mis pakub nii alustavale kui ka tegutsevale ettevõttele mentorlust ja koolitust. Järjest enam antakse nõu ka ringmajanduse teemadel. Ettevõtetel tuleb konkurentsis püsimiseks järgida Euroopa Liidu direktiive, mis kohustavad jäätmeid sorteerima ning vaatama oma tegevuse jalajälje peale.
Viimase aasta jooksul on Tallinnas uusi ettevõtteid juurde tulnud üle 10 000. Kaks aastat tagasi koroona ajal oli see arv 14 000. Ka praegune prognoos näitab, et majanduskasv ja tööhõive väheneb, mis tähendab koondamisi ja ettevõtete sulgemisi.
Linna ettevõtluskeskuse juht Jaanus Vahesalu ütles, et viimasel kolmel aastal oleme liikunud ühest kriisist teise, sams on see olnud ettevõtetele hea võimalus kohaneda, leida uusi väljapääsuteid ning tegeleda innovatsiooniga.
Tallinna loomeinkubaatori juhatuse liige Anu Lõhmus märkis, et mingil hetkel võib ettevõte saada oma tegevusele ka keelu, kui see üldse reeglitega vastavuses ei ole. “Tarbijad on samuti väga teadlikud ning üha rohkem tahetakse teada, kuidas mingi toode nendeni jõuab ning missugune on selle taust,” lausus ta.
Tallinna ettevõtluskeskus pakub ettevõtjatele tuge ja nõustamist, aga ka eri toetusi. Eriti soovitab keskus taotleda digitaliseerimise toetust, et ettevõte tõhusamaks muuta.
“Me kõik teame, et ees on rasked ajad. Sisendhinnad ja energiahinnad kasvavad. Ka palgad tulevad nendele järgi. Ettevõtjal on mõistlik hakata mõtlema sellele, kuidas oma tegevust optimeerida. Kas on kohti, mida automatiseerida või digitaliseerida?” lausus Vahesalu.
Tallinna ettevõtluskeskuse toetusi jagatakse aasta ringi. Loomeinkubaatori 24-kuulise arenguprogrammiga saab liituda 13. veebruarini aadressil https://inkubaator.tallinn.ee/liitu/

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.