"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Lauljanna Evelin Samuel-Randvere: MUBA on kõige vingem muusikakool maailmas! (0)
06. veebruar 2023
Evelin Samuel Foto Albert Truuväärt

MUBA on üks kõige ägedamaid uushooneid nii seest kui väljast (eriti seest!) ja mõjub ärevas linnakeskkonnas rahuliku ja harmoonilisena.

Oma arhitektuursete lahenduste poolest, mis on just valdkonnaspetsiifilised – näiteks elastsed põrandad balletitantsijatele, kummipuksidega välisseinast eraldatud ruumid vibratsiooni ja heli eraldamiseks – võib see hoone olla kõige moodsam ja vingem muusikakool maailmas. Ma ei imestaks! Lisaks puhkepiirkonnad kooli siseruumides ning loomingulise lahendusega siseõu.

Linnakeskkonnas kohatuna mõjub Vilen Künnapu värviliste rõdudega Kadrioru Plaza. Eelkõige on see kunstitöö, kuid Kadrioru piirkonnas mõjub see põhjendamatult lärmakana.

Uute hoonete puhul võiks rohkem tähelepanu pöörata selle tulevaste  kasutajate detailsematele vajadustele. Näiteks mulle hirmsasti meeldib Merivälja vastavatud lasteaia puhul, et reeglina ei siseneta sinna fuajeest, vaid igal rühmal on eraldi oma välisuks, ukse juures kohe käsidušš, et saaks porised kummikud vahetult puhtaks pesta. Väikesed ja geniaalsed detailid. Tähelepanu võiks pöörata rohkem juba rohelisele majandamisele. Katusele planeerida päikesepaneelid, samuti jalgrattaalad, mugav biokomposteerimine jne.

Autoparkla võiks juba eos võimalusel rajada hoone alla. Mida rohkem haljastust ja puhkealasid inimese jaoks, seda parem on elukeskkond.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.