"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Tallinna linn pälvis koorimuusika aasta toetaja 2022 auhinna (0)
06. veebruar 2023
Kaarel Oja ja Hillar Sein

Pühapäeval, 5. veebruaril kuulutas Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad. Aasta toetaja 2022 auhinna pälvis Tallinna linn, kes möödunud aastal toetas suures mahus I Tallinna Noortekooride Festivali korraldamist, Kooriühingu tegevust ning kooride kontserdiprojekte.

„Tunnustus teeb alati rõõmu ja läheb korda, eriti kui see tuleb tegemiste eest, mis endale tunduvad enesestmõistetavad,“ väljendas Tallinna linna poolt tänu abilinnapea Kaarel Oja. „Olles muusikalinn on meil valdkonna ees, sealhulgas koorimuusika ees, vastutus ning loomulikult me pingutame. Samal ajal on selge, et Tallinnal on võimalusi rohkem kui väiksematel omavalitsustel ning pikemas vaates peab kultuurivaldkonna rohujuuretasandi tegevuste jaoks leiduma rohkem tuge kas otse läbi riigieelarve või omavalitsuste kaudu,“ lisas Oja.

Eesti Kooriühingu sõnul ei saaks ilma Tallinna linna toetuseta paljud ühingu üritused toimuda. Koostöös linnaga korraldatakse aastaid kooride kirikukontserdisarja Rootsi-Mihkli kirikus, „Cantus Revaliensis“ kontserdisarja Hopneri majas ning kontserdisarja KoosKõla Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas.

2022. aastal lisandus suuremahuline toetus UNESCO Muusikalinna programmist I Tallinna Noortekooride Festivalile, mis toimus 14.-16. oktoobril 2022 ning ei oleks saanud aset leida ilma linnapoolse rahastuseta. Tänu sellele oli võimalus festivalil kasutada suuri saale (EMTA kontserdi-ja teatrimaja, Vene Kultuurikeskus ja Reaalkool) ning hoida festivali osavõtumaks nii madalal, et see oleks kõigile noortele kättesaadav. Festivalil osales ligi 800 noort koorilauljat.

Tallinna linn toetab ka rahvusvahelise koorifestivali „Tallinn …“ korraldamist, mis toimub üle aasta ning on kasvanud suureks kõrgetasemeliseks festivaliks. Koorid on olulised osalejad paljudel Tallinna linna üritustel, nende hulgas Vanalinna päevad, merepäevad, Raekoja platsi jõuluturg, vabariigi aastapäev jne.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.