"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Pirital algab ettevalmistus Rahvakooli tee rekonstrueerimiseks (0)
07. veebruar 2023
Foto Ilja Matusihis

Pirita linnaosas algasid ettevalmistavad tööd Rahvakooli tee kõnni- ja sõidutee rekonstrueerimiseks ning Helmiku bussipeatuse ootekoja rajamiseks. Ehitustööd kestavad suveni ja kevadel mõjutavad ka ühistranspordi liiklust.

Abilinnapea Vladimir Svet märkis, et tööde tulemusel muutub Rahvakooli tee tänavaruum kõigi liiklejate jaoks ohutumaks. „Rajame Rahvakooli tee äärde kõnniteed, et muuta ohutumaks jalakäijate liiklust. Vahetame välja maa-alused kommunikatsioonid ning tänavavalgustuse ja lisame uue haljastuse. Lisaks parandame asfaltkatet ja paigaldame ootekoja Helmiku tee bussipeatusse,“ ütles Svet.

Enne ehitustööde algust toimub ehitusalal kasvavate puude hoolduslõikus. Maa-aluste kommunikatsioonide rajamine ja teedeehituslikud tööd algavad märtsis. Helmiku bussipeatuse ooteala tööd toimuvad juunis. Haljastustööde käigus istutatakse alale ligi 100 uut puud ning rajatakse istutusalasid nartsissidele ja roog-sinihelmikatele, seejuures säilib olemasolev haljastus. 

„Rahvakooli teele jääb Kose vabaajakeskus koos rannavõrkpalli- ja tenniseväljakuga. Ühtlasi asub samal haljasalal Pirita üks populaarsemaid peremänguväljakuid. Uue kõnnitee väljaehitamisega muudame oluliselt kõigi nende mugavust ja tõstame ohutust,“ ütles Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit.

Alates märtsist kehtib ehitustööde ajal antud piirkonnas ajutine liikluskorraldus. Seoses sellega muutub ajutiselt bussiliinide 5 ja 6 marsruut, millest teavitatakse täiendavalt. Palume liiklejatel järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid ja arvestada, et ehitustööde tõttu võib piirkonnas tavapärane liiklemine olla häiritud. 

Projektdokumentatsiooni koostas TO Projekt OÜ ja ViaVelo Inseneribüroo OÜ. Ehitustöid teostab InfraRoad OÜ. Ehitustööde lepinguline maksumus on 650 000 eurot, millest 91 000 euro ulatuses on kaasfinantseerijaks Tallinna Vesi AS.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.