"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
video Joodi, suitsetati ja korteris polnud suitsuandurit. Lasnamäel hukkus tulekahjus kaks inimest (2)
08. veebruar 2023

Teisipäeval, kell 6.23 hommikul sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Majaka tänaval asuva viiekorruselise elumaja viimase korruse trepikoda on heledat suitsu täis ning teataja sõnul ei olnud kuulda suitsuanduri häält, mille põhjal ise tuvastada, kust suitsu täpsemalt imbub.

Esimesena sündmuskohale jõudnud Kesklinna päästekomando päästjad leidsid põleva korteri hoone neljandalt korruselt ning tõid sealt välja kolm keskealist meest. Ühe kannatanu viis kiirabi haiglasse, kuid kahe mehe elu kiirabil kahjuks päästa ei õnnestunud, teatas Põhja päästekeskuse pressiesindaja BNS-ile. 

Päästjad lokaliseerisid korteri elutoas aset leidnud põlengu kella 6.53-ks ning likvideerisid selle lõplikult kella 7-ks hommikul.

Tulekahju avastas naaber, kes tundis varasel hommikutunnil koridoris suitsulõhna. „Kuulsin enne seitset, et algas suur müra,“ lausus Ene.

Päästjad leidsid neljandal korrusel korteri, kust tuli oli praktiliselt kogu hapniku ära põletanud. „Tulekahju nägi välja väga igavana. Leeke peaaegu polnudki, palju oli suitsu. Tuli ise põletab ruumis hapniku ära ja kustutab tasapisi iseennast. Alles jääb ruum, mis on täis mürgiseid gaase ja suitsu,“ rääkis Põhja päästekeskuse välijuht Gert Teder.

Kõneledes tulesurmade klassikast, siis see tulekahju kuulus Tederi sõnul just klassikaliste hulka. „Suitsetamine seal, kus seda teha ei tohi. Suitsuanduri puudumine ning tulemus niisugune, nagu see oli.“

Majaka tänava tuleõnnetuses sattusid kokku kolm halba asjaolu. Esiteks joodi, teiseks suitsetati ja kolmandaks puudus ka suitsuandur.

Majaelaniku Raissa arvates pidi niisugune juhtum juba ammu aset leidma, sest selles korteris asusid pidevalt võõrad inimesed. „Kõik teadsid sellest. Käidi sisse-välja, joodi ja laamendati.“

Lasnamäe linnaosa vanema Julianna Jurtšenko sõnul on pigem vaja tegeleda rohkem kontrolliga, et inimestel oleksid suitsuandurid korterites olemas. „Seda püüab omalt poolt pidevalt teadvustada ka päästeamet. Lähipäevil hakkab päästeamet korraldama ka tuleohutuse konsultatsioone Majaka tänava ja ka ümbritsevate tänavate kortermajades,“ lisas ta. 

Päästeamet tuletab meelde, et töökorras suitsuandur aitab avastada tulekahju selle algfaasis ning annab võimaluse hoonest ohutult väljuda! Samuti on alates 2022. aastast kohustuslik hoonetes, kus on tahkeküttel küttekolded, vingugaasianduri olemasolu. Alanud aastal on tulekahjudes hukkunud juba kuus inimest, kellest neli Tallinnas. Eelmisel aastal kaotas põlengute tõttu elu 48 inimest.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

paraku
7. veebr. 2023 14:54
See on küll looduslik valik.
Tõdemus
9. veebr. 2023 07:08
Vanasti öeldi, et loll pea on kere nuhtlus ja tuleb kahetsusega tõdeda, et purjus pea sellest veel suurem nuhtlus, kuna suudab jagu saada ka muidu kaine peaga päris arukatest isenditest.