"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
eesti laul M Els: väiksena olin Maarja-Liisi fänn. Tahtsin ka ise lauljaks saada, aga veel ka psühholoogiks ja nahkhiireuurijaks (0)
10. veebruar 2023

„Laulan sellest, kuidas peale lahkuminekut käiakse läbi erinevaid emotsioone ning sellest kõigest lõpuks vabanetakse. Kogu seda teemat vaadatakse natukene nagu edasiliikunud kohast,“ rääkis üks homse õhtuse Eesti Laulu finalistidest M Els.

Esineja M Elsi sõnul on enesetunne olulise finaali eel hea. „Eks väike närv on ikka sees, aga üldiselt on mõnusalt elevil olla. Saab ju kõigiga oma loomingut jagada,“ jutustas noor lauljatar, kes võtab Eesti Laulu võistlusest osa esimest korda. Muusik pidas senist kogemust täpselt nõnda vingeks nagu võiski arvata. „See on artistile tõeliselt hea hüppelaud,“ tõdes ta. „Võistluse käigus oleme ka nii palju positiivset tagasisidet saanud. See annab kõvasti julgust ja jõudu juurde.“

Eurovisioonil esinemisest noor lauljatar enda sõnul tütarlapseeas ei unistanud, küll aga tahtis ta juba siis lauljaks saada. Samuti psühholoogiks, ajakirjanikuks, nahkhiireuurijaks ja sajaks muuks põnevaks asjaks. M Elsi laul rääkivat aga sellest, kuidas raskest lahkuminekust üle saadakse.

Lahku mineku valu

„Laulan sellest, kuidas peale lahkuminekut käiakse läbi erinevaid emotsioone ning sellest kõigest lõpuks vabanetakse. Kogu seda teemat vaadatakse natukene nagu edasiliikunud kohast,“ rääkis laulja. Raskele teemale vaatamata ei pea artist seda ka liiga nukrameelseks looks. „Mulle just meeldibki see kontrast, mis lauluga välja tuleb – et kuidas valust välja kasvati.“

Oma iidolitena nimetab lauljatar teiste seas Suurbritanniast pärit ansamblit Hammer Eye. Ka Amy Winehouse olevat olnud üks kunagistest olulistest iidolitest. „Päris väiksena olin aga Maarja-Liis Ilusa fänn,“ meenutas laulja.

Konkreetses muusikapala kirjutamises M Els kaasa ei löönud. „Mu laulude kirjutamise teekond algaski põhimõtteliselt just selle loo ja vastava demo sisse salvestamisega,“ rääkis ta. „Neist inimestest, kes selle loo kirjutasid, olen praeguseks mitmega ka koostööd saanud teha. Nüüd kirjutan juba ka ise laule.“

Artist on enda sõnul alati Eurovisioonile kaasa elanud ja tegevat seda siiamaani. „Mäletan seda, kuidas Everybody ikka võitis. Oli ikka tõeliselt vinge sündmus. Vahepeal jäid mõned aastad küll veidi kaugemaks. Elasin vahepeal ka eemal, Austraalias hoopis.“

Inger üks isiklikest favoriitidest

Lauljatar avaldas samas ka head meelt selle üle, kui toredaid artiste Eesti Laulu võistlus kasvatab. Näitena toob ta ühe isikliku lemmiku, kelleks on Minimal Wind. Kui peaks aga juhtuma, et Eestit saadetakse peale laupäevaõhtust finaalkontserti esindama just M Els, siis peab muusik edu saavutamisel kõige tähtsamaks enesekindluse säilitamist ja rahulikku närvi.

Efektne punane kostüüm, mida artist laulu esitamisel kannab, on laulja sõnul andeka stilisti Sille Randviiri töö. M Els peab kostüümi ka äärmiselt õnnestunuks. „Outfiti lugu on selline, et juba poolfinaaliks oli meil vaja lavašõu välja mõelda. Kuna lava keskel asub märklaud, mille keskel punane täpp, siis saigi kohe selgeks, et esinemiskostüüm peab samuti saama just punane,“ rääkis laulja lavašõu loost. Sama stilisti abil on leitud ka efektsed hõbedased kõrvarõngad, mida M Els muule kostüümile lisaks kannab.

Eesti Laulu isiklike favoriitidena nimetab laulja näiteks Ingerit, kelle muusikat kuulas juba enne tänavu aastast võistlust. „Meeliku laul on ka ülimalt äge, üldse – kõik laulud on suurepärased!“ kiitis lauljatar ka oma kaasfinaliste.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.