"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Muusikas andekad õpilased on oodatud konkursile „Tallinna talent“. Parimaid osalejaid tunnustatakse noormuusiku tiitli ja stipendiumiga (1)
13. veebruar 2023

Tallinn korraldab juba kolmandat korda muusikakonkursi „Tallinna talent“, mille eesmärk on esile tuua ja toetada musikaalselt andekaid õpilasi. Kahtekümmet parimat osalejat tunnustatakse pealinna talendikaima noormuusiku tiitli ja ühekordse stipendiumiga. Konkursile registreerimine kestab 13. veebruarini.   

„Muusika on läbi aegade olnud osaks Tallinna kultuurist ja identiteedist ja mul on hea meel näha, et konkursis „Tallinna talent“ toetab igati Tallinna kui UNESCO muusikalinna olulist eesmärki – motiveerida ja toetada noori talente,“ ütles konkursi algataja, linnapea Mihhail Kõlvart. „Julgustan kõiki pealinna õpilasmuusikuid ennast konkursil proovile panema, et saada väärtuslik esinemiskogemus ja kuulda tagasisidet oma ala professionaalidelt. Konkursil osalemine võib tuua ka otsustava muutuse muusikatalendi teekonnal, sest linn toetab parimaid noori stipendiumiga, millega saavad talendid osaleda rahvusvahelisel muusikakonkurssidel.“

Eelmise aasta konkursi üks finalistidest, noor pianist Tiit Tomp ütleb, et tema tulevikus ja karjääris on muusikal kindel koht ning pärast konkursil “Tallinna Talent” osalemist tekkis tal ka võimalus käia rohkelt erinevatel muusikavõistlustel.

“Mulle see andis võimaluse end arendada. Tänu võidurahale sain osaleda meistrikursustel, festivalidel ja mujal ning need on mulle omakorda uusi uksi avanud,” rääkis pianist Tiit Tomp.

Konkursi žüriiliige Priit Pajusaar soovitab hoolikalt valida seda, millise repertuaariga asub õpilane võistlustulle.

“Sageli eksitakse sellega, kui võetakse üüratult keeruline lugu lapsele, kes ei peagi laulma nii keerulist materjali. Pigem võtta eakohane tore laul, millega laps saab hästi hakkama ja siis võibki minna nii, et võit on käes,” ütles Tallinna Talent 2023 žüriiliige ja helilooja Priit Pajusaar.

“Tallinn on suur, meil on palju andekaid noori. Eelnevatel aastatel oleme 200 taotlust saanud. Need 20, kes välja valitakse on tõesti tippude tipud,” sõnas Tallinna Haridusameti juht Kaarel Rundu.

2023. aastal toimub konkurss solistidele ja ansamblitele kahes kategoorias: vokaalmuusika ja instrumentaalmuusika, mõlemas saab teha valiku klassika, levi- ja rahvamuusika ning improvisatsiooni vahel. Võistelda võib rohkem kui ühes kategoorias. Konkursi eripäraks on, et omaloomingu valinud osaleja peab esinemisel kasutama ka ühte korraldaja poolt väljapakutud salvestist „Tallinna hääl“. Häälele võib luua kas vokaal- või instrumentaalteose.

Konkurss korraldatakse kahes voorus – esiteks videovoor ja teiseks esinemine elavas ettekandes. Teise vooru pääsejad selgitab välja nimekatest muusikutest koosnev žürii. Esinemised toimuvad 25. ja 26. märtsil ning 1. aprillil ja need on avatud ka publikule.

Konkurss „Tallinna talent“ kulmineerub Tallinna päeval, 15. mail piduliku lõppkontserdiga, kus kahtkümmet laureaati pärjatakse 1000-eurose ühekordse stipendiumiga, mis on mõeldud osalemiseks konkurssidel, meistriklassides ja koolitustel nii Eestis kui ka välismaal või muusikariista soetamiseks.

Konkursile registreeruma oodatakse kõiki musikaalselt andekaid Tallinna üldharidus- ja huvikoolide õpilasi, kelle vanus jääb vahemikku 7–19 aastat (seisuga 13. veebruar 2023). Registreerimisankeedi täidab õpilase juhendaja või haridusasutuse esindaja ning ankeedi esitamise lõpptähtaeg on 13. veebruar 2023.

Konkursi tingimuste kohaselt ei ole tänavu lubatud osaleda õpilasel ja ansamblil, kes pälvis aunimetuse „Tallinna talent 2022“.  Konkursi korraldamist koordineerib Tallinna Haridusamet. Rohkem infot konkursi korralduse ja tingimuste kohta leiab veebilehelt tallinn.ee/tallinnatalent

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kaarel Peäske
14. apr. 2023 21:13
Konkursi lehel on kirjas, et lõppkontsert on 21. mail. Kusagil on viga?