"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Telemees Hannes Hermaküla: Rattaparklate juures võiks olla dušid ja riietusruumid (1)
13. veebruar 2023
Hannes Hermaküla Foto Mats Õun

Ma arvan, et linnas peaks ikka püüdma ühistranspordi parema väljaarendamise poole. Tegelikult on Tallinnas ühistransport päris hästi arenenud. Aga ma isiklikult eelistan kõige rohkem paremaid kergliiklusteid.

Ma liigun päris palju jalgrattaga, see on hea liikumisviis, mis viib kiirelt ühest kohast teise. Ja meil on jälle niisugune talv, mis sellist liikumist ei soodusta. Veidral kombel tehakse meil autodele liiklemiseks tänav puhtaks, aga jalakäijate teed jäävad mitmeks päevaks lume alla. Sellega, et need punased jutid, mis on tee äärde tõmmatud, on lootusetult lume all,  me ju soodustame autodega liikumist. Aga võiks ka soodustada tervislikumat jalgrattaga sõitmist talvelgi. Vahel võib rattasõit ka veidi tüütu olla, näiteks kui pead kuhugi minnes ülikonna selga panema. Kui ma siis Nõmmelt kesklinna jõuan, olen ju üleni higine. Kui nüüd toredasse ulmesse laskuda, siis võiks ratturitele olla ka rattaparklate juures dušid ja riietusruumid, kus saaks teatriülikonna selga panna.
Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Igas ÜT peatuses ......
14. veebr. 2023 00:47
peaks olema soe ja külm vesi käte pesemiseks Hannes - tule mõistusele , palun ärge mõelge lollusi. Kui sa tahad midagi head teha - aega niipalju , arvesta kokku kuipalju on ratta-kergteede km EV ja siis loe kokku palju on rattureid seal kasutamas. Väljaspool Tallinna - sõidavad ratturid eraldi tee olemasolul , maanteel(kõrval) ja see tuleks keelata ! Kui Tallinnas 40% pensionäre jt. (ka need kes kunagi ratast ei kasuta ja ei kasuta ka autot) või tervislikel põhjustel ning kuni 25 aastased , kes ei lähe chillima ratastel (valivad mootorrattad jm. ) , on see kasutajate hulk veelgi väiksem. Maal käiakse looduses sõitmas või poes. Siis meie ilmastik - mis vahel ei soosigi 7...8 kuud rattaga liikumist linnades. Ma ei kujuta ette ,et ooperilauljad vmt. sellised sõidavad tööle massiliselt ratastel. Rattal liikumist võivad lubada pigem töölkäijatest need sinikraed - kella 8....17 . Sa tahad, et kõikjal hakkab tohutu pesu ja veel vead siis ülikonda kaasas ja ümberriietuma... Lapsik mõtlemine. Annaks jumal tervet mõistust. Inimestel pole süüa , on kehvikud üleriigi 200000 ja selline mõte ... Töökohtades ja koolides peaks olema võimalus aga seegi ei saa olla eesmärk kui pole pedagoogidele palgaraha ja iive ei ole + poolel.