"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Toiduainetööstuse liidu juhataja Sirje Potisepp: Trammiga jõuad üritusele kiiremini kui mis tahes autoga (1)
13. veebruar 2023
Sirje Potisepp Foto Albert Truuväärt

Linnas liiguvad ju kõik – jalakäijad, autod, ühistransport, jalgratturid. Paraku on ka autod üks osa meie elust. Nii et ma ei tea, kas oleks vaja kedagi eriliselt eelistada. Pigem on see üks suur tasakaalu otsimine.

Tallinn on roheline pealinn ja see eeldab küll teatud muudatuste elluviimist. Minu meelest on neid  muudatusi ka juba küllalt palju tehtud. Autodega juba ongi suhteliselt raske linnas liikuda. Eriti kesklinnas. Kui me blokeerime autosõidu, siis peab ühistransport käima nagu kellavärk. Selleks on Tallinn kindlasti palju ära teinud. Trammiga jõuad ikka kiiremini kui mis iganes autoga mingile üritusele, kui peatus on lähedal. Kõiki liikumisviise on meil vaja, kuid jalgsi käimine on kindlasti kõige keskkonnasõbralikum. See annab meile ka füüsilist koormust. Aga kogu linna ulatuses ei saa iga päev pikki maid jalgsi käia, seepärast peame mõtlema ka autojuhtidele, mitte neid ahistama. Meil on komme alati ühest äärmusest teise laskuda.
Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

pr.Potisepp- teil on vale arvamus
15. veebr. 2023 13:00
miks te jalgrattaga ei kihuta ? kuidas teil teistsugune arvamus saab olla ? Meil on vabariigis rattateid 4..5 kuu jaoks aastas kasutuseks juba vist 1 milj. liinikilomeetrit -irw:) ja jalgratast kasutab 10000 ja aastaringselt ehk 1000 ühikut -irw:) Hüppa ratta selga ja põruta !