"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
ID kaartide käkk: palju jama ühest lohakusest (1)
20. veebruar 2023
Foto Scanpix

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) pani seisma Selveri poodides ID-kaartide väljaandmise. Tollel kaupluseketil pole järelevalveosakonna juhi Ilmar Toomi hinnangul vastavat tegevusluba.

RIA-le oli tegevusloa puudumise üle kaevanud omakorda riigi partnerettevõte SK ID Solutions 2. veebruaril, veidi peale seda, kui 27. jaanuaril oli hakatud Selveris dokumente välja andma. Nüüd tuleb veel tagatipuks Selverite kaudu inimestele juba kätte jagatud dokumendid välja vahetada, sest e-allkirjastamise sertifikaadid on RIA hinnangul välja antud ilma vastavat protseduuri järgimata. Samas tehnoloogiliselt mingeid etteheiteid ei ole, ehk need kaardid on justkui sama turvalised ja toimivad nagu kõik teised, mis saadud politsei- ja piirivalveameti (PPA) büroodest. Nüüdseks on selgunud, et Selverite kaudu ID-kaartide kätteandmisest kui inimeste jaoks mugavast lahendusest teadsid mõistagi kõik: nii PPA, RIA kui ka SK ID Solutionsi vastavad ametnikud või töötajad.
Lihtsalt magati maha ühe protseduurireegli täitmine – et Selvergi peaks seaduse järgi saama kõigiti ametlikult tähtsa missiooni üheks osaliseks vormistatud. Ilmselt raputavad kõik asutused kollektiivselt pisut tuhka pähe. Ainult et mitte milleski süüdi olevatel kodanikel, kes nüüd peavad uute ID-kaartide asemel veel kord uued saama, tuleb kõik ebamugavused lihtsalt alla neelata. Ka see, et teatud aja võid olla digiallkirjatu. ERR-i andmetel oli Selveritesse tellitud 1748 ID-kaarti, millest inimestele on kätte antud ligikaudu 1100.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lisaja
22. veebr. 2023 15:54
https://www.ohtuleht.ee/1080279/e-riigi-lungad-ei-ole-voimalik-taotleda-mitut-riiklikku-dokumenti-korraga