"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
fotod Vastsündinud tallinlased said raekojas taas kätte nimetunnistused (1)
21. veebruar 2023
Vastsündinud tallinlased said raekojas taas kätte nimetunnistused Foto Mats Õun

Tallinna Raekojas anti täna 47 vastsündinud beebide vanematele pidulikult üle linna vapiga kaante vahel nimetunnistused.

Tallinna abilinnapea Betina Beškina sõnul on lapse sünd üks tähtsamaid sündmusi inimese elus. ,,Nimetunnistuse üleandmine on üks ilusamaid traditsioone Tallinna linnas. See päev on tähistamist väärt ning sageli tullakse nimetunnistust kätte saama kogu perega. Soovin kõigile peredele rohkelt õnne ja toredat kooskasvamist,” sõnas Beškina.

Nimetunnistused anti seekord üle 47 lapsele, kelle vanemad on selleks soovi avaldanud ja kellest enamik on sündinud novembrist 2022 jaanuarini 2023. Neist 20 on tüdrukud ja 27 poisid. Ühes peres sündisid kaksikud, kahes peres sündis viies laps ja neljas peres sündis kolmas laps. Kõik väikesed tallinlased said linnalt kingituseks kunstnik Helina Tilga joonistusega piimakruusi koos pudrukausiga.

Pealinna populaarsemad tüdrukute nimed 2022. aasta novembrist kuni 2023. aasta jaanuarini on Alisa, Eva, Sofia, Olivia ning populaarsemad poiste nimed Mark, Hugo, Lev, Maksim, Kristofer.

Esmakordselt toimus Tallinna Raekojas vastsündinute nimetunnistuste pidulik üleandmine lapsevanematele 10. mail 2002. aastal.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

stiilinäitaja
22. veebr. 2023 16:14
Ilma küsimata rinna pigistamine, käe surumine vagiinasse ja halvustavad kommentaarid sünnituse ajal – need on näited sünnitusvägivallast. Sünnitusvägivalla teeb keeruliseks asjaolu, et väärkohtlejad on spetsialistid, kes eelduste järgi peaksid olema usaldusväärsed. Patsiendile tehti erakorraline keiser, mille käigus ta operatsioonilaual üles ärkas. Samal ajal kui Liisi kõhtu kinni õmmeldi, kommenteerisid arstid ta vaimse tervise haiguslugu. Öeldi, et haige sünnitas järgmise haige. Mu kehakaalu kommenteeriti, öeldi, et ma olen vaal. Naine esitas haiglasse ametliku kaebuse, millele tänaseni vastatud pole. https://www.postimees.ee/7717729/vagivald-sunnitusel-kae-surumine-vagiinasse-ja-halvustavad-kommentaarid