"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Politsei avaldas videosalvestuse Toompuiestee bussipeatuses inimestele otsa sõitnud narkojoobes mehele määrati 30 päeva aresti (1)
28. veebruar 2023

“Pühapäeva õhtul juhtus Toompuiesteel liiklusõnnetus, mis on juba üksjagu avalikku tähelepanu saanud. Nüüd saame ka sellest natuke lähemalt rääkida ja seda lootuses, et lisatud videosalvestuselt nähtuv paneb juhte natuke rohkem oma liikluskäitumise ja võimalike tagajärgede üle mõtlema,” kirjutab sotsiaalmeedias Liiklusjärelevalvekeskus.

Avaldame Liiklusjärelevalvekeskuse sotsiaalmeedia postituse: “Kogutud tõenditest nähtuvalt saab väita, et 19-aastasele juhile ei meeldinud, et kaasliikleja temast möödus. Soovist teisele juhile koht kätte näidata kiirendas ka noormees tugevalt ning jõudis enne sõiduraja lõppu teisele sõidukile ette reastuda. Kiirus oli roolikeeraja enda hinnangul sel hetkel ~80 km/h, mida oli pea kolm korda rohkem, kui antud teelõigul lubatud. Peale reavahetust märkas juht teele paigaldatud liikluskorraldusvahendeid ja kuna pidurdamiseks ruumi ei jätkunud, valis ta märkidest möödumiseks vastassuunavööndi ning kuna ka seal liikusid sõidukid, siis järgmine valik oli juba kõnnitee.

Kõnniteele keeranud sõiduk sõitis otsa bussipeatuses seisnud kahele jalakäijale (20- ja 50- aastane naine), kes toimetati liiklusõnnetuse tagajärjel haiglasse kontrolli. Kui vaadata videosalvestust, siis saab öelda, et tegu oli väga õnneliku õnnetusega. Peatuses seisis mitukümmend inimest ja viga saanud jalakäijate vigastused ei ole õnneks rasked.

Kuna tuvastati, et enne rooli istumist oli juht tarvitanud ilma arsti ettekirjutuseta ka narkootilisi või psühhotroopseid aineid, siis peeti noormees kinni ja täna andis ta oma tegudest selgitusi juba Harju Maakohtus. Kohtuotsuse kohaselt tuleb nüüd järgnevad 30 päeva mööda saata Kinnipidamiskeskuses ja juhtimisõigus, mida isik jõudis eelnevalt omada kuus kuud, tunnistatakse otsuse jõustumisel kehtetuks. Selle taastamiseks tekivad tal võimalused alles siis, kui mõistetud karistus Karistusregistris ajalooks muutub.

Ei vaja vast kordamist fakt, et narkootiliste ainete tarvitamine ilma arsti ettekirjutuseta ei ole lubatud ning ka nende ravimite puhul, mis on arsti poolt välja kirjutatud, on välistatud sõiduki juhtimine. Olenevalt narkootikumist on tarvitamine organismist tuvastatav ka kuni 30 päeva hiljem.

Liiklus ei ole koht, kus hetkeemotsioonide najal otsuseid teha ja kaasreisijatele või kaasliiklejatele midagi tõestada. Liiklusreeglid on kehtestatud põhjusega ja eksimine reeglite vastu võib kergelt viia väga karmide tagajärgedeni. Ka mõiste „kerge vigastus“ ei tähenda alati vaid plaastri paigaldamist või põlvele puhumist. See tähendab, et vigastustest paranemise eeldatav aeg jääb arstide hinnangul alla nelja kuu. Liikle palun nii, nagu soovid, et ka kaasliiklejad Sinu ja Sinu pereliikmete läheduses liikleks.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

miks ebalev tekst
28. veebr. 2023 23:55
kui oli teada narkojoove, on teada ka kannatanute vigastuste raskus (mitte väide siin- õnneks ei olnud rasked... või Liiklusjärelevalve plära: 19 aastasele ei meeldinud mööduv auto....) Ometi meeldis talle narkootikumide tarvitamine ja sellegi suurust pole määratud. Ainuüksi kiiruse ületamise eest (südalinnas!, eriti) 1,5* on juhid pandud hoiule isegi 0,5 aastaks, siin lisandub narkojoove ja 2 inimesele tekitatud kehalised vigastused (need võivad tunda anda alles 5 aasta pärast .....) Loomulikult on soovitav arstidel ju mitte üle 4 kuu haiguslehti lasta, sest sel juhul on kohustuslik määrata Vähenenud töövõime ja puue! mis plära koht see mingi võrgustik on - Avaldame Liiklusjärelevalvekeskuse sotsiaalmeedia postituse..... Ajakirjanik peab viitama PPA lehel olevale päevasündmuste registreeritud avalikule lehele ja see on Ametlik Teadaanne.