"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Raestipendiumi konkurss laieneb üle Eesti ja stipendiumi summa suureneb (0)
01. märts 2023
Foto Albert Truuväärt

Tallinna linnavalitsus otsustas tänasel istungil muuta Raestipendiumi statuuti – muutub stipendiumikonkursi läbiviimise aeg ning suurenevad magistrantidele ja doktorantidele makstavad stipendiumid. Ühtlasi laieneb konkurss magistri- ja doktoriõppe üliõpilastele üle Eesti.    

Raestipendiumi asutas Tallinna linnavalitsus 2018. aastal ning selle eesmärgiks on toetada ja tunnustada teadus- ja õppetöös edukaid magistrante ja doktorante, kelle uurimistöö käsitleb Tallinna kui kohaliku omavalitsuse tegevusvaldkondi ning aitab kaasa linna ees seisvate küsimuste lahendamisele.

„Alates stipendiumi asutamisest on uuritud kümneid linnale vajalikke teemasid ning kogutud andmeid ja tulemusi on rakendatud linna arengu teenistusse. Soovime, et uurimistööde kvaliteet püsiks jätkuvalt kõrge ning võimalikult paljudel magistri- ja doktoriõppe üliõpilastel oleks ka tulevikus motivatsiooni stipendiumikonkursil osaleda. Pikemas perspektiivis loodame ka, et konkurss suurendab noorte huvi siduda oma karjäär linnasüsteemiga,“ ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Seega otsustasime tõsta magistrantidele antava stipendiumi 2000 eurole ja doktorantide stipendiumi 3000 eurole, tõus on vastavalt 1000 ja 1500 eurot. Muutsime ka konkursi aega tudengitele loogilisemaks ja paindlikumaks ning laiendasime konkurssi kõrgkoolidele üle Eesti.“

Lähtuvalt praktilisest vajadusest tehti linnavalitsuse määruses „Tallinna linna Raestipendiumi asutamine ja Raestipendiumi statuut“ järgmised muudatused.

Kui enne puudutas konkurss üksnes Tallinnas asuvaid kõrgkoole, siis edaspidi võimaldatakse stipendiumi taotleda kõikidel Tallinna linnaga koostööleppe sõlminud rakenduskõrgkoolide ja ülikoolide magistrantidel ja doktorantidel, sõltumata asukohast.

Magistrantidele on ette nähtud aastas kuni 36 stipendiumi ja doktorantidele kuni 6 stipendiumi. Selleks, et tõsta tudengite motivatsiooni heade õpitulemuste saavutamiseks ja stipendiumile kandideerimiseks, tõuseb stipendiumi baastase magistrantidel nüüd 1000 eurolt 2000 eurole ja doktorantidel 1500 eurolt 3000 eurole. Stipendiumi rahastab Tallinna linn, stipendiumifondi suurus määratakse kindlaks linnaeelarves.

Varasemalt kuulutati stipendiumkonkurss välja 1. märtsil, kuid ülikoolide hinnangul sobib selleks kõige paremini sügis. Edaspidi algab konkurss igal aastal hiljemalt 1. oktoobril. Konkursi viimine sügisesse võimaldab magistrandil taotleda stipendiumit kas esimesel või teisel õppeaastal. Linn annab soovituslikud uurimisteemad ülikoolidele üle hiljemalt iga õppeaasta lõpus.

Novembrikuu jooksul valib Tallinna Linnavalitsuse õppe- ja teaduskoostöö komisjon kandidaatide hulgast välja stipendiaadid ning kuu lõpus teavitatakse tudengi konkursile esitajat stipendiumi määramisest. Stipendiumid kantakse komisjoni otsuse alusel laureaatide kõrgkoolide arvelduskontodele hiljemalt detsembri lõpuks. Stipendiaadile maksab stipendiumi välja asjaomane ülikool või rakenduskõrgkool.

Lisateave:

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.