"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Toetust saavate erahuvikoolide arv on Tallinnas aasta-aastalt tõusnud (0)
02. märts 2023

Tallinna toetab erahuvikoolide tegevust tänavu 327 500 euroga, et kindlustada mitmekülgse huvihariduse pakkumist 7–19aastastele lastele ja noortele.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on toetust saavate erahuvikoolide arv aasta-aastalt kasvanud. „Kaks aastat tagasi toetas linn 23 erahuvikooli ühtekokku 4182 õpilasega, eelmisel aastal sai toetust 30 erahuvikooli kokku 6600 õpilasega ja tänavu toetame juba 40 erahuvikooli kokku 8469 õpilasega. Et toetus jõuaks rohkemate noorteni, tegime selle tänavu erahuvikoolidele ka kättesaadavamaks,“ rääkis Belobrovtsev ja lisas, et alates sellest aastast toetab linn varasema 100 ja enama asemel ka 85–99 Tallinna õpilasega erahuvikoole.

Toetuse suurus erahuvikooli kohta on vastavalt õpilaste arvule 4000–17 000 eurot, mis makstakse välja üks kord aastas. Toetus on mõeldud õpetajate töötasude maksmiseks, õppevahendite soetamiseks ja majanduskulude katmiseks.

Erahuvikoolid saavad linnalt toetust taotleda juhul, kui nad on tegutsenud Tallinnas vähemalt viis aastat, nende õppekavad on registreeritud Eesti hariduse infosüsteemis (EHIS) ja seal õpib vähemalt 85 õpilast vanuses 7–19, kelle elukoht on Tallinn. Toetust taotleval erahuvikoolil peab olema haridus- ja teadusministri antud koolitusluba, tal ei tohi olla maksuvõlgu ega võlgnevusi Tallinna linna asutustele.

Toetuse maksmise aluseks on Tallinna Linnavolikogu kehtestatud Erahuvikooli toetuse andmise kord

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.