"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn parandab Laagna tee sildade ligipääsetavust (2)
03. märts 2023
Lindakivi sild

Tallinna linn plaanib lähiaastatel rajada juurdepääsud Laagna tee sildadele, et parandada inimeste liikumisvõimalusi ning võimaldades ka ratastoolis või lapsevankriga liikujatele mugavat ühendust. Praegu oodatakse eskiisprojektidele tagasisidet.

Abilinnapea Vladimir Svet märkis, et uued lahendused rajatakse Laagna teed ületava nelja silla juurde – täiendusi saavad Lindakivi, Saarepiiga, Pae ja Pallasti sillad. „Soovime tõsta sildade ligipääsetavust, et inimestel oleks võimalik mugavalt liikuda Laagna teel asuvate ühistranspordipeatuste juurde. Arusaadavalt ei saa me korraga kõiki sildade ümberehitust ette võtta, seega alustame Pallasti ja Lindakivi sildadest ja seejärel luuakse uued juurdepääsud Pae ja Saarepiiga sildadele,“ täpsustas Svet.

Igale sillale projekteeritakse erilahendus sõltuvalt selle asukohast ja ümbritsevate ehitiste eripäradest. Rajatavad pandused saavad olema maksimaalselt 5% kallakuga, kuid alguses ja lõpus on kallak madalam. Panduste pikkused jäävad 90 ja 170 meetri vahele. Pikematel pandustel kurvidesse paigaldatakse ka istumispingid. 

Soovi korral saavad inimesed jätkuvalt kasutada ühistranspordipeatuste juurdeviivaid treppe. Vanad trepid on plaanis alles jätta ning mitme panduse juurde rajatakse ka uued väiksemad trepid. Panduste ja uute treppide rajamisega nihkub paarikümne meetri võrra ka osade ühistranspordipeatuste asukoht.

Laagna tee sildade juurdepääsude eskiisprojektidega saab lähemalt tutvuda https://www.tallinn.ee/et/laagnasillad, linlaste ettepanekuid ja tagasisidet oodatakse kuni 3. aprillini.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Iroonia
3. märts 2023 18:06
Kuidas saab ligipääsetavuse parandamiseks lugeda 177 meetrise lisalõigu lisamist teekonnale? Kui rahaline või vaimne võimekus ei luba Tallinna linnavalitsusel paremate alternatiividega välja tulla, siis järsku oleks mõttekam selliste projektidega oodats, kuni see võimekus tekib? Lisaks peaks juba esteetiliselt taolised brutaalsed geto-lahendused jalakäijatele Lasnamäel keelustatud olema, arvestades selle linnaosa viletsat mainet.
Liikumispuudega
2. märts 2023 20:31
Hea oleks, kui saaks sildade juurde paigutada mingid lihtsa konstruktsiooniga ja ilmastikukindlad tõstemehhanismid, mis erineksid kinnistest liftikabiinidest selle poolest, et neid ei oleks võimalik nende ümbritsevale ruumile avatuse tõttu nii lihtsalt teatud seltskonna poolt WC-dena kasutada ega ka nende sisustust, juhtelemente jms. rikkuda, mis lõpuks need neile kes neid tõesti vajaksid lihtsalt kasutamatuks muudab, samas linna jaoks hoolduskulusid oluliselt suurendades nagu seda näiteks praegu kahjuks linna südames Kaubamaja juures näha võime.