"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
President kutsus erakondi alustama kiiresti valitsusliidu kõnelusi (1)
06. märts 2023
Pealinn

President Alar Karis kutsus esmaspäeva hommikul pärast riigikogu valimisi parlamenti pääsenud erakondi kiiresti alustama valitsusliidu kõnelusi. Ühtlasi avaldas ta lootust, et keegi ei hakka kunstlikult pidurdama valimistulemuste väljakuulutamist.

Karis märkis, et vabadel valimistel valisid kodanikud endale uue parlamendi. “Aitäh kõigile, kes rekordhulga e- või paberhäältega muutsid selle võimalikuks. See näitab, kui paljud meist tahavad Eesti tulevikku mõjutada. Samuti suur tänu neile sadadele inimestele, kes valimiste korraldamise eest hoolt kandsid. Riigikogu uue koosseisu jõujooned on nüüd selged,” ütles Karis. 

Ta kutsus erakondi, kes praegu teadaolevalt jõudsid parlamenti, alustama kiiresti omavahelisi kõnelusi tugeva valitsuskoalitsiooni moodustamiseks. “Siis saan valimistulemuste välja kuulutamise järel teha ettepaneku valitsuse moodustamiseks selle erakonna esimehele, kes ülesande ka lahendada suudab,” ütles Karis.

Riigipea sõnul on tema soov, et aeg ei läheks tühja. “Praegune olukord ei soosi pikka ebamäärasuse perioodi, mis jääb lahkuva valitsuse kohvrite pakkimise ja saabuva koalitsiooni käivitumise vahele,” ütles president. 

Ta avaldas lootust, et kõik erakonnad, sõltumata neile antud häälte arvust ning kaasatusest või kõrvale jäetusest uue võimaliku koalitsiooni moodustamisel, hoiavad viisakat ja ratsionaalset joont ega hakka kunstlikult pidurdama valimistulemuste väljakuulutamist. !Inimesed ootavad kiiret lahendust või leevendust mitmetele majanduslikele, sotsiaalsetele või turvalisusega seotud muredele,” ütles Karis. 

Ühtlasi lubas Karis lähipäevil kohtuda kõigi praeguse info järgi parlamenti valitud erakondade esimeestega.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Eluvaatleja
6. märts 2023 18:15
Pühapäeval ütles 80% rahvast , et ei taha saade vabaks viimasest padukommunistlikust Refi peaministrist, suurvaraste süvariigist, Kremli rahade voogamisest läbi Eesti, massimmigratsioonist, sõjapropaganda-tankidest , sundvaktsineerimisest , elektrimolekulide rumalusest . kõrgetest elektrihindadest, CO2 kvootidest, iibe langusest, rahvusriigi/sõnavabaduse piiramisest , Võrumaa hävitamisest, Rail Balticu röövehitusest ? Ei ole usutav ! E-valimised tuleb lõpetada.