"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko: Laagna tee sillad saavad turvalisema ligipääsu (0)
08. märts 2023
Juliana Jurtšenko Foto: Mats Õun

„Tallinna plaanib lähiaastatel rajada uued juurdepääsud Laagna tee sildadele, et parandada nendele ligipääsetavust. Muudatused on planeeritud nelja silla ehk Lindakivi, Saarepiiga, Pae ja Pallasti sillale. Hetkel on valmis eskiisprojektid, millele me ootame elanike tagasisidet kuni 3. aprillini,“ rääkis Tallinna Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko linnavalitsuse pressikonverentsil.

Tema sõnul on esmane eesmärk teha sildade ligipääsud turvalisemaks ja mugavamaks kõikidele elanikele. „Et nii emad vankritega kui ka ratastoolis inimesed saaksid võimalikult mugavalt liikuda Laagna teel asuvate ühistranspordi peatuste juurde.“

Igale sillale projekteeritakse erilahendus sõltuvalt selle asukohast ja ümbritsevast. Soovi korral saavad inimesed jätkuvalt kasutada ühistranspordi peatuste juurde viivaid treppe. Vanad trepid jäävad alles, aga mõningad lahendused näevad ette ka uute väiksemate treppide ehitamist. Uute treppide rajamisega nihkuvad paarikümne meetri võrra ka osade ühistranspordi peatuste asukohad.

Kuna tegemist on päris suurte investeeringutega, siis hetkel on planeeritud ehitustööd jaotada etappideks. „Kui lõplikud projektid on valmis, alustame Pallasti ja Lindakivi sildadega. Seejärel juba luuakse uued juurdepääsud Pae ja Saarepiiga sildadele,“ selgitas Jurtšenko.

Vanasadama trammitee ehitus nihkub edasi

Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja Jaan Tarmak rääkis, et kuigi juba on alustatud Vanasadama trammiliini ehitustöid ja liikluse ümberkorraldamisega seotud tegevusi, siis plaanides pidi tegema mõningaid korrektuure. Projekti kavad on koostatud parima teadmise järgi lähtuvalt tehnoloogilistest vajadustest ja lähtuvalt liikluse ümberkorraldamise võimalustest, muuhulgas ka ilmaprognoosist.

„Oleme olnud vahepealsete ilmastikuolude tõttu liiga optimistlikud ning see nädal on üllatanud meid liiga külmade ilmadega. Eelkõige on mureks see, et asfaldi freesimisega ehk siis olemasoleva asfaldi ülesvõtmiseks vajalik tehnoloogia töötab vesijahutusel. Aga vee jaoks on praegused ilmastikuolud ja tõsisemad külmad olnud murekohaks, et ei saa seda teha. Seetõttu oleme pidanud tõsisemate töödega alustamise edasi lükkama,“ nentis Tarmak.

Praeguse prognoosi järgi saab töödega alustada järgmisel nädalal. Sellega seoses on edasi lükatud ka liikluse suuremad ümberkorraldused, mis algaksid siis, kui selleks on reaalne vajadus ja reaalset tööd hakkavad pihta.

Alates teisipäevast on seitse bussiliini ümber suunatud

Ühistranspordi puhul aga otsustati jääda varasemate plaanide juurde. „Alates teisipäevast on seitse bussiliini ümber suunatud juba nendele trassidele, mida nad jäävad lähemaks ajaks kasutama,“ märkis Tarmak.

Tema sõnul pingutatakse selle nimel, et erinevad piirangud oleksid võimalikult väiksed. „Et me töötaksime võimalikult kiiresti ja häiriksime kohalike elu ja liiklejate elu võimalikult vähe. Kuid sellel aastal kindlasti on väga mitmeid erinevaid olulisi liiklusmuudatusi seoses trammitee ehitusega ja neid tuleb aasta jooksul veel,“ tõdes ta.

Liiklejatel, kes selles piirkonnas erinevatel viisidel liiguvad, tuleb ennast kurssi viia uue liikluskorralduse ja ühistranspordi korraldusega. Samuti on soovitav uute liikumisvõimalustega teha seda jooksvalt Tallinna kodulehe kaudu.

Tarmak kutsus üles autoga liiklejaid kindlasti kaaluma läbi oma sõiduvajadused selles piirkonnas, et mitte jääda kinni erinevatesse liiklustakistustesse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.