"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
UUS TRAMMILIIN Külmakraadid lükkavad Vanasadama trammiliini ehitust edasi, aga juba muudetud ühistranspordigraafik jääb samaks (2)
09. märts 2023

Kuna nende töömasinate organid, mis meil asfaldit freesivad, töötavad vesijahutuse peal, siis need lihtsalt jäätuvad kinni ja asfaldi freesimist ei toimu, kui väljas on külmakraadid,” rääkis Merko ehitus AS projektijuht Tiit Joosti Vanasadama trammiliini ehitustööde edasilükkumise põhjustest.

Miinuskraadide püsimine lükkab Vanasadama trammiliini ehitustööde algust edasi ning sel nädalal Tallinna kesklinnas liikluspiiranguid ei kehtestata. Gonsiori ja Laikmaa tänavad jäävad kuni ehitustööde alguseni avatuks.

“Eelmisel nädalal vaatasime ilmaprognoosid üle ja koostasime selle järgi töökavad,” rääkis Merko ehitus AS projektijuht Tiit Joosti. “Kuigi vahepeal oli kõik lumi juba linnast läinud ja tänavad puhtad, siis eelmisest nädalast hakkasid prognoosid järjekindlalt näitama käesolevaks nädalaks kuni miinus kümme kraadi külma. Ennustused on praeguseks küll mõne kraadi võrra leevenenud, aga nad on jätkuvalt miinuspoole peal. Kuna aga töömasinate organid, mis meil asfaldit freesivad, on just nimelt vesijahutuse peal, siis need lihtsalt jäätuvad kinni ja asfaldi freesimist ei toimu.”

Bussiliiklus on aga eilsest (7.02.3023) ümber korraldatud. Ümbersõidule on suunatud bussiliinid number 9, 11, 31, 46, 55, 67 ja 68. Muudetud liiklusteega bussiliinide peatustesse on paigaldatud infomaterjalid ajutise marsruudi kirjeldusega ja liikumisskeemidega. Ühistranspordi muudatusi saab jälgida ka otse veebist transport.tallinn.ee.

“Ühistranspordi ümber korraldamine mõnepäevase etteteatamisega ja väikeste muudatustega, aga samal ajal teadmata alguskuupäevaga, on väga keeruline,” tõdes Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja Jaan Tarmak. “Seetõttu otsustasime, et ühistranspordi teavitamise juures jääme esialgse plaani ja ümberkorralduste juurde. Töödega alustades korraldame ümber ka muu liikluse.”

Bussiliikluse ümberkorraldusest tingituna on Gonsiori ja Kreutzwaldi ristmiku piirkonnas suletud muud suunaliiklusega sõidurajad. Ilmastikuolude paranemisel on ehitajal võimalik töödega alustada paaripäevase ette teatamise ajaga. Tööde algusest antakse linnakodanikele operatiivselt teada ning kõikide eelduste kohaselt algavad ehitustööd järgmise nädala alguses.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Jääbik
9. märts 2023 20:11
...möttetu jupp, mis ei vii kuhugi...
Kuidas?
10. märts 2023 08:30
Vähemalt soome jotadel hea Viru hotelli ja sadama vahel oma õlle- ja viinakärusid vedada!

Seotud artiklid