"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
VIDEO Siselinna kalmistu kaasaegne tavandimaja võtab vastu kõiki kliente – ka teistele kalmistutele matta soovijaid (0)
11. märts 2023

„See on väga kaasaegne hoone. Sai avatud vaid poolteist aastat tagasi, siin on soe ja olemas ka kõik vajalikud mugavused.“ rääkis Siselinna kalmistu teenuste osakonna juht Siivi Pentjärv.

Siselinna kalmistu tavandimaja on vaikne. Pooleteise aasta eest valminud hoones ei sega tänavamüra ega Tallinna bussijaama lähedus. Siit saadetakse inimesi viimsele teekonnale.

„Kui inimesel on hauaplats näiteks Pärnamäe kalmistul, siis ta võib ikkagi tulla meie tavandimajja ja vormistada kogu matuse siin,“ rääkis Tallinna Siselinna kalmistu klienditeenindaja Georg Afanasiadi. „Kui surnu läheb tuhastamisele, siis ärasaatmine toimub ikkagi siin.“

Siselinna kalmistu võtab vastu kõiki kliente – ka neid, kes tahavad omakseid matta Liiva, Pärnamäe või Rahumäe kalmistule. Matusetalituse saab ikkagi läbi viia Siselinna kalmistu tavandimajas. Siin on ruumi autode parkimiseks ja olemas on ka lisamugavused näiteks teleri näol, kust videot või slaidiprogrammi näidata.

„See on väga kaasaegne hoone. Sai avatud vaid poolteist aastat tagasi,“ rääkis Siselinna kalmistu teenuste osakonna juht Siivi Pentjärv. „Siin on soe ja olemas ka kõik vajalikud mugavused.“

Pentjärve sõnul ei panda matuseid üksteise järel liiga tihedalt. „Ära saatmiste vaheajad on kaks tundi. Nii on kõigil rahulikult aega, et hüvasti jätta.“

Kui inimene lahkub toonela radadele, siis tuleb tegelda nii matusebüroo kui kalmistukontoriga. Kalmistukontor tegeleb nimelt kalmistute haldamise, hooldamise ja hauaplatsidega. Matusebürood aga matmistseremooniatega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid