"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kohus võttis Aivo Petersoni kuni kaheks kuuks vahi alla (2)
12. märts 2023
Kuvatõmmis

Kohus võttis laupäeval kuni kaheks kuuks vahi alla liikumise Koos eestvedaja Aivo Petersoni ja tema kaks kaaslast, kelle kaitsepolitsei päev varem kinni pidas kahtlustatuna Eesti Vabariigi vastase suhte loomises.

Riigiprokuratuur taotles laupäeval Harju maakohtult kolme mehe vahistamist. Kohus nõustus prokuratuuri taotlusega ning leidis, et kuriteokahtlus on põhjendatud. Kohtu hinnangul võivad mehed vabaduses viibides asuda kriminaalmenetlusest kõrvale hoiduma ja on ka oht, et nad võivad kuritegude toimepanemist jätkata.

Määrus ei ole jõustunud ning seda on võimalik Tallinna ringkonnakohtus vaidlustada. Samuti on tegemist esialgse kahtlustusega, mis võib menetluse kestel muutuda või täpsustuda.

Kriminaalmenetlust juhib riigiprokuratuur ja viib läbi kaitsepolitseiamet.

Kinnipeetute hulgas on kaks Eesti kodanikku ning üks Eesti elamisloaga Venemaa kodanik, ütles kaitsepolitsei esindaja venekeelsele Postimehele.

Kuna kõigi kolme osas esmased menetlustoimingud veel kestavad, pole uurimise kohta üksikasjalikumatele küsimustele võimalik praegu vastata. 

Veebruari lõpus pälvis Peterson, sünninimega Krõlov suuremat tähelepanu, kui väisas Venemaale minnes ka Venemaa okupeeritud al

asid Ukrainas. Muuhulgas sõnas siis siseminister Lauri Läänemets, et Peterson on Eestile julgeolekuoht ning pidi rindejoonele pääsemiseks tegema koostööd Venemaa eriteenistustega.

Varem on kaitsepolitseiameti pressiesindaja Jürgen Klemm Postimehele öelnud, et Ukraina okupeeritud territooriumile minemine ei ole karistatav, kuid vastuluure hinnangul ei ole sellise reisi ettevõtmist ilma kriminaalmenetluseta ka üksikasjalikult võimalik kommenteerida. «Meie loomulikult ei soovita kellelgi sellist reisi ette võtta, kuid karistatav Ukraina okupeeritud territooriumidele minemine ei ole,» sõnas ta.

Esmaspäeval naasis Peterson Eestisse ning ametnikud tegid talle Narva piiripunktis täiendava piirikontrolli, sealhulgas vesteldi temaga põhjalikumalt. Piirikontrolli toimingud võtsid aega mitu tundi.

Ida-Virumaal Vasakpartei ridades kandideerinud Aivo Peterson kogus riigikogu valimistel 3968 häält.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

halloo!
12. märts 2023 18:54
Õige. Väga õige! Venemaale võib Eestist minna ainult venelasi tapma, nagu võimurid teada on andnud. Kui nüüd keegi Peterson jättis venelased tapmata, siis on reetur ja tühistada. Aga äkki ei jätnud ikka oma kohustusi täielise Eesti Vabariigi ees täitmata? See tulebki eeluurimise käigus kaitse(?)politseil ja prokuratuuril tuvastada, ning mittetapmist kinnitavad tõendid kohtule esitada süüdi mõistmiseks ning karistuse määramiseks. Sumadanid on Venes kohal, kes põhikohustuse täitmise kõrvalt ka tõendid hangivad.
Almar Glustsenko
12. märts 2023 04:28
KaPo+Ref+SDE+E200 tahtsid kogusõda ja said. Ma saan aru, et Puusepp on tule all Toom-juutla poolt. Aga, kui: 1. Ta ei avalikusta seda jama, mis nad Proksiga kokku soperdasid, et need 3 inimest inimröövida (nagu Tshaststini ja co USA Googlei poliitvangi ning Seredenko) , 2. Ei vabasta neid 3 , kelle nad 10.03.2023 kinni pidasid, vähemalt pühap 12.03.2023-ks, siis nad on andnud selge signaali, et KaPo+Ref+SDE+E200 on alustanud Eestis ADL-sionistlana ja selle käpikuina konkreetselt kodusõda vapside ja muude Eestis asuvate oma kultuuride patriootide vastu. ......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................Ja, kui 10.03.2023 kinnipidamise seniseid põhjendusi vaadata, siis kipub see olema ka riigipiiri ülene sõda. Ei tea , kuidas nad kavatsevad sellega hakkama saada? Praegu on võimalik veel vähemalt nende KaPo ja politseipoolsete trahvide ja inimröövide tegemise ADL-käpikuna näitemängu vähemalt KaPo ja politsei poolt tagasi pöörata. ......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................Nagu ma 11.04.2021 oma plakatile kirja panin: Politseinikud, tulge rahvuste poole üle...(...sest ADL-sionism ei ole rahvus, see on varem või hiljem enesetapp) ......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................(Abraham Foxmani 1998 kõne).